ثبت نام ۲۲۴ نفر برای انتخابات مجلس/ رشد ۶۵درصدی تعداد داوطلبان

شهرکرد- ۲۲۴ نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان چهارمحال و بختیاری ثبت نام کردند که این تعداد بیانگر رشد ۶۵ درصدی تعداد داوطلبان نسبت به دوره گذشته است.

خبرگزاری مهر- گروه استان ها: انتخابات مجلس یکی از مهمترین انتخابات های سرنوشت ساز در مسیر قانون گذاری، توسعه و پیشرفت کشور به شمار می رود. از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ۱۰ دوره انتخابات مجلس برگزار شده است.

استان  چهارمحال و بختیاری با جمعیت  ۹۶۰ هزار نفری، چهار نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. این استان دارای چهار حوزه انتخابیه لردگان و خانمیرزا، حوزه انتخابیه بروجن، حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار و دهستان دستگرد و حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان است.

در حالی که تا زمان برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس کمتر از ۸۰ روز زمان باقی نمانده است، هم اکنون نخستین مرحله برای برگزاری انتخابات مجلس با ثبت نام داوطلبان برگزار شد.

ثبت نام ۲۲۴ نفر برای انتخابت مجلس در چهارمحال و بختیاری

 در استان چهارمحال و بختیاری طی هفت روز مهلت ثبت نام برای انتخابات مجلس ۲۲۴ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۰۰ نفر مرد و ۲۴ نفر زن است.

 رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه در استان چهارمحال و بختیاری طی زمان ثبت نام داوطلبان ۲۲۴ نفر برای انتخابات ثبت نام کردند، اظهار داشت: از این تعداد ۲۰۰ نفر مرد و ۲۴ نفر زن هستند.

جعفر مردانی با بیان اینکه بیشترین ثبت نام کنندگان برای انتخابات مجلس  در این استان کارمندان دولت هستند، اظهار داشت: ۷۰ نفر از تعداد کل ثبت نام کنندگان برای انتخابات مجلس کارمندان دولت هستند.

 رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: از تعداد کل داوطلبان انتخابات مجلس ۳۰ فرهنگی، ۱۱ نفر وکیل و قاضی، چهار نفر روحانی، سه نفر بیکار، دو نفر نظامی، ۳۱ نفر بازنشسته، ۲۱ نفر استاد دانشگاه، ۲۴ نفر شغل آزاد و ۱۷ نفر فعال در مشاغل دیگر هستند.

سه نفر از مجموع چهار نماینده فعلی مجلس در این دوره از انتخابات مجلس ثبت نام کردند و یک نفر ثبت نام نکرده استوی بیان کرد: سه نفر از مجموع چهار نماینده فعلی مجلس در این دوره از انتخابات مجلس ثبت نام کردند و یک نفر ثبت نام نکرده است.

 رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری بیان کرد: از مجموع کل داوطلبان انتخابات مجلس در چهارمحال و بختیاری ۱۱ نفر سابقه داوطلبی مجلس را داشته اند.

 رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری ادامه داد:  کم سن ترین داوطلب انتخابات مجلس ۳۰ سال و  مسن ترین داوطلب انتخابات مجلس در این استان ۶۸ سال سن دارد.

وی تاکید کرد: ۲۸ درصد ثبت نام کنندگان برای انتخابات مجلس در این استان ایثارگر هستند.

 رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری از رشد ۶۵ درصدی تعداد ثبت نام کنندگان در این دوره از انتخابات مجلس نسبت به دوره گذشته خبر داد و اظهار داشت: در دوره دهم انتخابات مجلس ۱۴۶ نفر برای انتخابات در این استان ثبت نام کرده بودند.

۷۶۷ شعبه اخذ رای برای انتخابات مجلس در چهارمحال و بختیاری پیش بینی شده است

 رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری در ادامه با اشاره به اینکه یازدهمین دوره انتخابات مجلس دوم اسفند ماه برگزار می شود، اظهار داشت: ۷۶۷ شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات در این استان اندیشیده شده است.

وی تاکید کرد: از تعداد کل شعبه پیش‌بینی شده برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس در این استان ۵۴۸ شعبه ثابت و ۲۱۹ شعبه سیار است.

 رئیس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی پر شور در چهار حوزه انتخابیه چهارمحال و بختیاری اندیشیده شده است.

 حوزه انتخابیه شهرکرد، سامان و بن بزرگ ترین حوزه انتخابیه استان چهارمحال و بختیاری از نظر جمعیتی است که هم اکنون تمهیدات لازم در این حوزه انتخابیه نیز برای برگزاری انتخابات اندیشیده شده است.

۱۴۱ شعبه اخذ رای در شهرکرد برای انتخابات مجلس در نظر گرفته شده است

 فرماندار شهرکرد در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ۱۴۱ شعبه اخذ رای برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان های شهرکرد در نظر گرفته شده است.

عبدالعلی ارژنگ بیان کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات مجلس در این منطقه اندیشیده شده است و زیر ساخت های لازم فراهم شده است

فرماندار شهرکرد بیان کرد: انتخابات مجلس یکی از مهمترین انتخابات ها در مسیر سرنوشت کشور به شمار می رود.

وی بیان کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات بیانگر وحدت و همدلی و زمینه ساز شکست توطئه های دشمن است.

کد خبر 4791636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =