اجرای موفق طرح ساماندهی دست‌فروشان نیاز به همراهی مردم دارد

سنندج - استاندار کردستان گفت: در موضوع ساماندهی دست‌فروشان نمی‌خواهیم یک شبه انقلاب کنیم، باید با برنامه‌ریزی مناسب و به صورت گام به گام جلو برویم.

به گزارش خبرنگار مهر، بهمن مرادنیا شنبه شب در نشست بررسی ساماندهی دست فروشان و ساخت و سازهای غیرمجاز که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان از مطالبات جدی مردم است و باید با برنامه‌ریزی مناسب زمینه پاسخگویی به این مطالبه را فراهم سازیم.

وی با بیان اینکه ساماندهی دست‌فروشان از جمله مسائلی است که بارها پیرامون آن جلسات برگزار شده و حتی مصوباتی هم از شورای تامین گرفته است، افزود: اجرای این طرح با یک برنامه‌ریزی درست شدنی است و همه باید به موضوع ساماندهی دست‌فروشان به عنوان یک فرصت نه یک تهدید نگاه کنند.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه ساماندهی دست‌فروشان مطالبه عمومی مردم است، ادامه داد: واقعا این وضعیت که الان در برخی خیابان‌های مرکزی شهر مانند خیابان فردوسی شاهد هستیم در خور شان مردم سنندج و استان نیست.

مرادنیا یادآور شد: در اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان دنبال برخورد قهری با هیچ کس نیستیم، تمام تلاش ما ایجاد بسترهای لازم برای ساماندهی درست این عزیزان و پاسخگویی به مطالبات به حق شهروندان در این حوزه است.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین نیازها در اجرای موفق این طرح فرهنگ‌سازی است که این فرهنگ‌سازی باید از طریق رسانه‌ها به ویژه رسانه ملی با تولید محتواهای مختلف انجام شود.

استاندار کردستان گفت: براساس آخرین جلسه شورای تامین استان پیرامون این موضوع قرار بود صدا و سیما در قالب برنامه‌های متعدد روی این طرح صحبت و بستر را برای حمایت عامه مردم از اجرای آن فراهم سازد.

مرادنیا اظهار داشت: ساماندهی دست‌فروشان موضوع مهم و مربوط به شورای تامین است همه دستگاه‌ها باید با همفکری و پای کار بیایند و زمینه عملیاتی کردن موفق این طرح را فراهم سازند.

وی با بیان اینکه نباید زمان را از دست بدهیم، افزود: اقدامات تبلیغاتی و فرهنگی مورد نیاز برای اجرای این طرح در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود تاخیر در اجرای طرح ساماندهی دست‌فروشان در مرکز استان را به واسطه در پیش بودن انتخابات و غیره جایز نمی‌دانم.

استاندار کردستان ادامه داد: الان در مجموع ۶۰۰ نفر دست‌فروش در سطح شهر فعالیت می‌کنند باید گام به گام ساماندهی این افراد را در قالب بازارهای مختلفی که تعریف شده شروع کنیم.

مرادنیا با بیان اینکه این کار را باید با لحاظ پیوست‌های لازم شروع و به صورت گام به گام جلو ببریم، یادآور شد: اگر افرادی در حال سوء استفاده از این بستر هستند باید با این افراد برخورد و به دستگاه قضا معرفی شوند.

وی بر اجرای طرح پیاده راه شهر سنندج هم تاکید کرد و بیان کرد: اگر کار مطالعات این طرح تمام شده بستر اجرای آن با تامین اعتبارات لازم از دو محل اعتبارات استانداری و شهرداری فراهم شود.

استاندار کردستان با بیان اینکه مطالعات انجام گرفته در این خصوص باید در اختیار شهرداری قرار گیرد و کار در کوتاه‌ترین زمان ممکن وارد فاز اجرا شود، گفت: استانداری کردستان از محل اعتباری که برای احداث پارک بانوان و اعتبارات سرفصل پروژه‌های بازآفرینی در نظر گرفته، پنج میلیارد تومان را برای اجرای طرح پیاده راه سازی در اختیار شهرداری قرار خواهد داد.

مرادنیا با تاکید بر پای کار بودن دستگاه‌های مرتبط در اجرای این طرح، اظهار داشت: دستگاه‌های که لازم است همه باید پای کار بیایند و تعیین وظایف برای آنها از سوی شهرداری انجام شود.

وی استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه‌ها در این خصوص را مورد تاکید قرار داد و افزود: شهرداری و اعضای شورای شهر با رسانه ها یک ارتباط جدی برقرار و حتما رسانه ه‌ا پای کار بیایند.

استاندار کردستان با بیان اینکه ، مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز از دیگر مسائل مهمی است که باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: نباید اجازه دهیم که مردم به واسطه برخی بی‌توجهی‌ها آسیب‌ ببینند.

مرادنیا با اشاره به اینکه اماکن عمومی که استاندارد لازم را ندارند باید تعطیل شوند تا دیگر شاهد اتفاقات تلخی که چند شب پیش در شهر سقز افتاد نباشیم، یادآور شد: ما به عنوان استاندار، شورا و شهردار در قبال این مردم مسئول هستیم، وقتی با این بی‌توجهی‌ها مواجه می‌شوند حق دارند معترض شوند.

وی با بیان اینکه در بحث ساخت و سازهای غیرمجاز از نیروی انتظامی انتظار داریم به صورت جدی کمک کند و به این معضل پایان دهیم، بیان کرد: مرکز استان باید به عنوان نقطه شروع ساماندهی دست فروشی و ساخت و سازهای غیر مجاز در استان هدف و این مهم به سایر شهرهای استان تعمیم داده شود.

کد خبر 4791655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =