شهرداری به تنهایی قادر به ساماندهی دست‌فروشان نیست

سنندج - معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: ساماندهی وانت‌بارها و دستفروش‌ها باید بعنوان یک اولویت مهم در استان مورد توجه قرار گیرد و راهکارهای ارائه شود که این تهدید به فرصت تبدیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام ملکی شنبه شب در نشست بررسی ساماندهی دست فروشان و ساخت و سازهای غیرمجاز که با حضور استاندار کردستان در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: استان کردستان امروز به عنوان یکی از نقاط و ظرفیت‌های گردشگری مطرح است اما هنوز فضاها و زیرساخت‌های لازم را در این حوزه آماده نکرده‌ایم.

وی از وانت‌بارهای دست فروش و افزایش تعداد آنها در معابر مختلف به عنوان یکی از مشکلات جدی در سطح شهر سنندج نام برد و افزود: متاسفانه هر روز به صورت خزنده معابر و مسیرهای جدیدی در سیطره وانت‌های دست فروش قرار می‌گیرد.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: شاید خیلی از افرادی هستند که اینها را مدیریت و برنامه‌ریزی  و هدایت می‌کنند که مجموعه شهر سنندج به وانت‌بار تبدیل شود.

ملکی یادآور شد: با این کار به اقتصاد رسمی و کسانی که شرافتمندانه دارند کار و تلاش می‌کنند ضربه وارد می‌شود و به کارهایی که مافیا و قاچاق است دامن می‌زنیم.

وی بیان کرد: یک مشکل شهری ما دست فروشان است تمام کارهای مشابه را در سطح کشور شناسایی و طرح‌های موفق کاملا رصد شده است.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان گفت: در مجموعه استانداری بر اساس درخواست شهرداری ترک تشریفات مناقصه را داده‌ایم تا بتوانیم از ظرفیت‌هایی که وجود دارد یک نفر را که در اجرای این طرح در سایر استان‌ها موفق بوده معرفی کند.

ملکی با بیان اینکه همه همکاران به دلیل تهدیدها و لایه‌های پنهانی که وجود دارد و اینکه مجموعه شهرداری ابزاری قانونی برای برخورد با افراد سودجو را ندارند باید نقش آفرینی کنند، اظهار داشت: در گام نخست یک مصوبه شورای تامین می‌خواهیم که این طرح را بعد از اینکه بروز می‌شود همه را پای کار بیاورند.

وی افزود: این یک فرصت است باید از فاز امنیتی آن بیرون بیایم شورای تامین یک مصوبه در راستای اجرای این طرح بدهد و گام‌های مختلف در اجرای این مصوبه ارائه شود.

معاون امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: شهرداری تمام اطلاعات در اجرای طرح ساماندهی دستفروشان را به روز و هرجا با مشکل مواجه شدیم باید زیر نظر شورای تامین مشکل رفع شود.

کد خبر 4791661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =