مدیریت و کنترل مصرف اولویت سیاست‌گذاری منابع آبی فارس است

شیراز -استاندار فارس گفت: مدیریت و کنترل مصرف اولویت برنامه ریزی های مصرف آب در استان فارس است 

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت الله رحیمی ظهر یکشنبه در شورای حفاظت از منابع آب استان بیان کرد: رها سازی آب در دریاچه بختگان نتیجه همکاری و هم افزایی میان دستگاه های متولی است. 

وی افزود: مستمر بودن رها سازی آب و حمایت انجمن های مردم نهاد از این مهم نتایج خوب زیست محیطی به همراه خواهد داشت. 

عالی ترین مقام دولت در استان فارس خاطرنشان کرد: لایروبی رودخانه کر و کنترل مصرف مورد و باز تولید مورد در دستور کار باید  توجه باشد البته اجرای برنامه های بلند مدت در  قالب برنامه های یک ساله و  به نسبت قدرت اعتباری تدوین شود.

وی با بیان اینکه بجای اهرم های تنبیهی باید دنبال اهرم تشویقی باشیم تاکید کرد:  در برخورد با افزایش برداشت منابع آبی  کسب در آمد مورد توجه نباشد زیرا با کسب در آمد  کسری آب جبران  نمی شود واین تخلف باید منجر به  محرومیت برداشت شود.

استاندار فارس در خصوص تامین آب شرب مورد نیاز افراد نیز خاطرنشان کرد: در بحث آب شرب امنیت و محافظت از منابع آب شرب در دستور کار باشد و در جلوگیری از هدر  و ترمیم و بهسازی برنامه ریزی شود. 

 رحیمی با بیان اینکه عملکرد فارس در پر کردن چاه های غیر مجاز قابل دفاع است افزود: در کشت برنج باید بدنبال اشتغال و ترویج و تغیر الگوی کشت باشیم زیرا کشاورزان با حرف قانع نمی شوند با اقدام قانع می شوند. 

کد خبر 4792142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =