ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی در دستور کار است

کرمان - رئیس کل دادگستری کرمان گفت: مردم در حریم رودخانه مستحدثات ایجاد نکنند زیرا ما در بستر قانون کار را دنبال خواهیم کرد تا حریم رودخانه مشخص و از تعرض به آن جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار مهر، یدالله موحد ظهر یکشنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری کرمان بیان داشت: همه دستگاه‌های اجرایی باید پرونده‌هایی که علیه دولت مطرح می‌شود را با همکاری و تبادل اطلاعات کمک کنند تا بتوان به خوبی از حقوق دولت دفاع کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: شورای حفظ حقوق بیت‌المال چند رسالت بر عهده دارد که مهمترین وظیفه شورا را می‌توان ایجاد هماهنگی و تعامل بین دستگاه‌های متولی اراضی دانست که با همفکری و همراهی از اموال دولت و اموال عمومی نگهداری کنند که از این نظر شاهد موفقیت‌های چشمگیری در شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان بوده‌ایم.

موحد اظهار داشت: با تلاش اعضای شورای حقوق بیت‌المال بخش قابل توجهی از اراضی ملی که مورد تعرض قرار گرفته بود به بیت المال بازگشته و این شورا توانسته تا حد زیادی حاشیه‌نشینی را مهار و به حداقل ممکن کاهش دهد.

وی یادآور شد: بحث ساماندهی حاشیه‌نشینی در دستور کار دولت قرار دارد که امیدواریم دولت بتواند برنامه‌های مربوط به ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی را نیز به نتیجه برسانند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در بخشی از سخنان خود در ارتباط با تعرض به حریم و بستر رودخانه‌ها سخن گفت و تصریح کرد: تجاوز به حریم و بستر رودخانه‌ها به معضلی در کشور تبدیل شده خصوصا در ابتدای سال جاری شاهد خسارت‌های ناشی از سیل بودیم لذا در استان کرمان به طور جدی در شورای حفظ حقوق بیت المال این موضوع پیگیری می‌شود و قدم‌های بسیار خوبی در این راستا برداشته شده است.

وی افزود: در شورای حفظ حقوق بیت‌المال در راستای حفظ حریم رودخانه‌ها مطالعه و طبق قانون مالکیت دولت بر بستر رودخانه تثبیت و از تعرض به بستر رودخانه جلوگیری خواهد شد.

موحد گفت: از شهروندان و هم استانی‌های می‌خواهم که در حریم رودخانه مستحدثات ایجاد نکنند زیرا ما در بستر قانون کار را دنبال خواهیم کرد تا حریم رودخانه مشخص و از تعرض به آن جلوگیری شود.

کد خبر 4792371

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =