۶۰ هزار نیرو در حوزه پرورشی آموزش و پرورش مشغول به فعالیت هستند

بوشهر- معاون برنامه‌ریزی امور تربیتی اداره کل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش گفت: نزدیک به ۶۰ هزار نیرو در حوزه پرورشی مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر سرداری ظهر دوشنبه در همایش دو روزه علمی و آموزشی کشوری دست‌اندرکاران حوزه بهداشت روان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بوشهر اظهار داشت: در بحث نیروی انسانی عملکردمان باید بر اساس احیایی معاونت پرورشی باشد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نزدیک به ۶۰ هزار نیرو شامل مربی، معاون، مشاور، کانون‌ها، دارالقرآن‌ها، گروه‌های آموزشی، دبیران درس تفکر مشغول به فعالیت در حوزه پرورشی هستند.

معاون برنامه‌ریزی امور تربیتی اداره کل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: ما برای رفع کمبودها شیوه‌نامه ترمیم نیروی انسانی را به همه استان‌ها ابلاغ کرده‌ایم و همچنین از ظرفیت شورای عالی آموزش و پرورش نیز استفاده کرده‌ایم.

وی بابیان اینکه برای رفع کمبود نیروی انسانی در حوزه پرورشی تعدادی از نیروهای رسمی را در قالب حق‌التدریس به کار گرفتیم گفت: امسال ۱۷۲ هزار ساعت حق‌التدریس جذب کرده‌ایم تا بخشی از کمبود نیروی انسانی در بخش امور تربیتی جبران شود.

سرداری بابیان اینکه در راستای برون سپاری برنامه‌ها ۸ دبیرخانه در سطح استان‌ها فعال کرده‌ایم افزود: جشنواره الگوهای برتر تدریس درس تفکر و سبک زندگی به میزبانی استان یزد، جشنواره تجارب برتر تربیتی به میزبانی استان اردبیل که امسال اختتامیه این دو جشنواره را خواهیم داشت.

معاون برنامه‌ریزی امور تربیتی اداره کل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: گروه‌های آموزشی درس تفکر و سبک زندگی یکی دیگر از دبیرخانه‌های ما است که به میزبانی شهر تهران بوده و گروه‌های فعالیت‌های پرورشی نیز به میزبانی استان اصفهان است.

سرداری اضافه کرد: این دبیرخانه‌ها در حال حاضر فعال هستند و به عنوان راهبر برنامه‌ها و فعالیت‌های ستاد به استان‌ها دارند نقش‌آفرینی می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی امور تربیتی اداره کل مشاوره و امور تربیتی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بحث ارتقا و توانمندسازی منابع انسانی حوزه پرورشی یکی دیگر از وظایف این اداره کل است که در سال گذشته ۲۸ میلیون ساعت دوره آموزشی برای پرسنل حوزه پرورشی برگزار شد.

کد خبر 4793132

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =