ارائه ۳۶۲ دستاورد مراکز علمی کاربردی البرز در نمایشگاه پژوهش

کرج - رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان البرز از ارائه ۳۶۲ دستاورد مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان البرز در نمایشگاه پژوهش خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، پیمان دانش کار آراسته ظهر دوشنبه در حاشیه برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: امسال در نمایشگاه هفته پژوهش استان ۲۶ غرفه برای نمایش دستاوردهای حوزه پژوهش و فناوری و هچنین دستاوردهای تجاری سازی شده در اختیار داریم که نسبت به سال گذشته غرفه‌های بیشتری اختصاص یافته است.

وی اضافه کرد: امسال از میان ۶۰۰ دستاورد از ۲۷ مرکز دانشگاهی علمی کاربردی استان ۳۶۲ مورد در نمایشگاه پژوهش و فناوری به نمایش گذاشته شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان البرز گفت: هر کدام از دستاوردهای ارائه شده از سوی مراکز دانشگاهی به یقین پاسخگوی بخشی از نیاز جامعه خواهد بود.

دانش کار آراسته با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۱ مرکز نوآوری در سطح مراکز دانشگاهی علمی کاربردی استان فعال است، گفت: به یقین تشکیل صندوق پژوهش و نوآوری در کشور که توسط دانشگاه علمی کاربردی دنبال شده و با کمک معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری ایجاد خواهد شد به حمایت از شرکت های نوپا در زمینه فناوری کمک زیادی خواهد کرد.

وی در بخش دیگری دانشگاه علمی کاربردی را دانشگاهی کارآفرین در خدمت جامعه برشمرد و افزود: در واقع این دانشگاه بین دانشگاه های نسل سه و چهار کار می کند، می خواهیم طوری کار کنیم که در کشور از سمت مدرک گرایی به سوی مهارت آموزی حرکت شود.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان البرز با اشاره به اینکه در جامعه تولید با کیفیت در کنار رقابت پذیری محصولات تولیدی اهمیت بالایی دارد، عنوان کرد: نمایشگاه های پژوهش و نوآوری استان ها نقش مهمی در ایفای این مهم عهده دار هستند.

دانش کار آراسته گفت: ایده های تجاری سازی شده از سوی مراکز دانشگاهی علمی کاربردی استان که در نمایشگاه پژوهش و فناوری ارائه شده مشتمل بر مواردی از جمله صنایع دستی، صنایع غذایی و یا صنایع خودرو است، امسال در این زمینه ارائه تجهیزات آزمایشگاهی را نیز داریم که نشان از رشد استاندارد تولیدات ما در این بخش است.

کد خبر 4793172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =