گمرک تا شهریور ۹۹ بطور کامل الکترونیکی می‌شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی از عملیاتی شدن گمرک الکترونیک در شهریور سال ۹۹ خبر داد و گفت: اخذ مالیات تا پایان دولت دوازدهم به صورت کامل، هوشمند و الکترونیکی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد دژپسند امروز در حاشیه جلسه «شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی»، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اظهارنامه‌های مالیاتی در یک محیط الکترونیکی به ثبت رسیده است، اظهار داشت: گمرک به صورت کامل تا هفته دولت در سال ۹۹ الکترونیکی خواهد شد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: بر این اساس برنامه‌هایی تدوین شده تا در حوزه مالیات نیز کار کاملاً به صورت الکترونیکی پیش برود. در حوزه مالیات، یکی از مهمترین مقوله‌ها، صندوق‌های مکانیزه است که تیم مستقلی برای عملیاتی کردن آن اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه با الکترونیکی شدن گمرک، دریافت مالیات نیز هوشمند می‌شود، گفت: در این دو حالت یعنی اخذ مالیات و انجام عملیات گمرکی، روابط رو در روی افراد به حداقل ممکن کاهش می‌یابد و فرآیندها در محیط الکترونیکی انجام خواهد شد تا کارایی و اثربخشی ارتقاء یابد.

دژپسند گفت: بدهی بخش خصوصی با دولت در حال تهاتر است و اگر طلبی از سوی دولت به بخش خصوصی وجود دارد، با انتشار اوراق، این بدهی را تهاتر می‌کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: درآمد و مصارف تمامی بنگاه‌های شناسنامه‌دار از جمله مؤسسات و مدارس غیرانتفاعی بررسی شده و وضع مالیات آنها به صورت شفاف انجام خواهد شد.

کد خبر 4793871

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 2 =