عدم آشنایی با قانون کار مهمترین علت شکایت کارگران اردبیلی است

اردبیل - مدیر اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل گفت: از مهمترین دلایل شکایت کارگران و کارفرمایان اردبیلی عدم آشنایی مناسب با قانون کار است.

اصغر مناف زاده پیش از ظهر سه شنبه در دوره آموزش قانون کار کارکنان اورژانس اجتماعی سامانه ۱۲۳ استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: بیشتر شکایات کارگری به دلیل عدم آشنایی با قانون کار بوده که گاها با مشاوران غلط توسط افراد غیرمتخصص همراه شده و منجر به افزایش اختلاف کارفرمایان با کارگران نیز می‌شود.

وی با بیان اینکه دوره آموزش قانون کار برای کارکنان اورژانس اجتماعی خط ۱۲۳ استان اردبیل برای اولین بار در حضور فعالان این مجموعه تشکیل شد، افزود: به هر اندازه که بتوانیم برنامه‌های آموزشی مرتبط با قانون کار را به صورت کیفی برگزار کرده و همگان با حقوق خود آشنا شوند تاثیر آن به عملکرد بهتر مجموعه‌ها و کاهش شکایات کارگری منجر خواهد شد.

مدیر اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل تصریح کرد: برای کاهش شکایات که صرفه جویی در الزامات اداری و وقت کارشناسی و عدم تضییع حقوق شهروندان می‌شود، رویکرد ارتقای آموزش حقوقی کارگران و کارفرمایان درنظر گرفته شده است.

وی از تداوم برگزاری چنین دوره‌های آموزشی در نقاط مختلف استان نیز خبر داد و یادآور شد: دوره آموزش قانون کار از بعد از ظهر سه شنبه ویژه کارفرمایان هتلداران و آبدرمانی‌های سرعین ترتیب داده شده که به افزایش اطلاعات حقوق کارگران و کارفرمایان منجر شود.

مدیر اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان اردبیل ادامه داد: مهمترین هدف از برگزاری چنین کارگاه‌هایی توجه به حقوق شهروندی که مورد تأکید قانون و دولت نیز است بوده تا کارگران و کارفرمایان از قوانین کار به خوبی مطلع شده و از حقوق خود به خوبی دفاع کنند.

علی امیرپور مدیر اورژانس اجتماعی خط ۱۲۳ و پایگاه های اورژانس اجتماعی نیز در حاشیه برگزاری این دوره آموزشی به خبرنگار مهر گفت: افزایش اطلاعات علمی و دانش افزایی کارکنان اورژانس مورد توجه موسسه خیریه مهرپرور بوده و این قبیل از دوره‌های آموزشی در راستای افزایش بهره وری کاری برگزار می‌شود.

وی از تجهیز پایگاه‌های اورژانس اجتماعی اردبیل نیز خبر داد و یادآور شد: بعد از چندین سال فعالیت این پایگاه‌ها که حتی امکانات اولیه از قبیل میز و صندلی و کامپیوتر و .‌.‌. نیز برخوردار نبودند، با حمایت‌های سازمان بهزیستی تامین اعتبار و تجهیز شدند.

در ادامه این دوره یک روزه دوره آموزش نرم افزار spss نیز برای ارائه آمار دقیق برگزار می شود.

کد خبر 4793947

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =