نقش سازمان های مردم نهاد در مسائل اجتماعی باید پررنگ تر شود

بندرعباس - معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان گفت: نقش سازمان های مردم نهاد در مسائل اجتماعی باید پررنگ تر شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید ناجی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، بانوان و خانواده ، که به مناسبت عنوان هفته گذشته با صورت جلسه ای در خصوص مقابله با ایدز برگزار شده بود، افزود: باید سطح آگاهی جامعه از میزان شیوع  ایدز در استان و کشور را افزایش داد و این امر نیازمند کار جمعی و همه جانبه دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت های جزیره ای و پراکنده آفتی بزرگ در حوزه اجتماعی و فرهنگی است، بیان کرد: باید با همگرایی و ایجاد انسجام در فعالیت های اجتماعی بین دستگاهی از پراکنده کاری پرهیز کرد زیرا این امر آفتی بزرگ در رفع مسائل اجتماعی و فرهنگی است.

ناجی اضافه کرد: باید همگرایی در میان دستگاه های حوزه های اجتماعی و فرهنگی به منطور کاهش مسایل و مشکلات این حوزه ها افزایش یابد و تنها با کار تیمی و برنامه ریزی مناسب می توان نقش موثری در کاهش آسیبهای اجتماعی در جامعه داشت.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان با بیان اینکه در استان وجود حتی یک نفر درگیر مسائل و مشکلات اجتماعی دردناک است، تاکید کرد: باید بتوان گام های محکم و تاثیرگذار در مسیر رفع مسائل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی استان برداشت، مقابله با آسیب های اجتماعی نیازمند برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی است.

 ناجی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد می توانند نقش موثری در کاهش های اجتماعی و فرهنگی داشته باشند، افزود: باید سازمان های مردم نهاد در حوزه اجتماعی و فرهنگی را به صورت تخصصی فعال کرد تا بتوان نقش موثر تری در این حوزه ایفا کنند.

وی تاکید کرد: در کنار تمامی برنامه ریزی ها و فعالیت ها در حوزه اجتماعی و فرهنگی باید نقش مشارکت مردم پررنگ دیده شود زیرا با آگاهی بخشی خانواده ها می توان از بروز بسیاری از معضلات اجتماعی در جامعه مقابله کرد.

 آموزش جامعه در خصوص ضرورت رعایت نکات ایمنی در برابر بیماری ایدز توسط دستگاه های متولی، آموزش جمعیت عمومی و فرهنگ سازی لازم در خصوص مقابله با ایدز در جامعه و آگاه سازی مردم از طریق رسانه های جمعی و ارایه برنامه توسط دستگاه های فرهنگی استان، همکاری دستگاهها با دانشگاه علوم پزشکی استان برای اجرای طرح مقابله با ایدز برابر جزییات طرح، از مصوبات این جلسه بوده است.

کد خبر 4793958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =