برخورد جدی دستگاه قضا با تخلفات انتخاباتی/ قانون مبنای کار باشد

پلدختر- رئیس دادگستری پلدختر با اشاره به برخورد جدی دستگاه قضا با تخلفات انتخاباتی، گفت: مجریان، ناظران، کاندیداها و همه مردم باید در انتخابات قانون را مبنای عملکرد خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر رشیدی شامگاه دوشنبه در جلسه ای با حضور مدیران رسانه های مکتوب و الکترونیک در محل دادگستری شهرستان پلدختر، اظهار داشت: هرکس در قبال برگزاری انتخابات وظیفه ای دارد، وظیفه دستگاه قضا نیز در انتخابات پیشگیری از وقوع جرم در راستای کمک به حفظ آرامش و نظم جامعه است.

تخریب کاندیداها از مصادیق مجرمانه انتخاباتی است

وی، افزود: با توجه به اینکه یکی از راه های تخلف برخی افراد از طریق فضای مجازی با گرفتن عکس، فیلم، نوشته، کلیپ و امثال آن است و ممکن است افرادی آن را انتشار و در اختیار عموم قرار دهند، چنانچه مربوط به انتخابات به نفع یا ضرر کاندایدایی خارج از زمان تبلیغات باشد، جرم محسوب می شود.

رئیس دادگستری پلدختر، گفت: چنانچه در این راستا اشتباه، توهین و تخریبی صورت گیرد، به طور کلی جرم عمومی را نیز شامل و حاوی مصادیق مجرمانه دیگری می شود که بر اساس تعدد جرم با آن برخورد خواهد شد.

رشیدی، افزود: چنانچه این اقدام در زمان تبلیغات انتخاباتی باشد، تنها زمانی تخلف محسوب نمی شود که منجر به توهین و تخریب رقیب نباشد، مصداق مجرمانه نداشته باشد و به عبارتی، از خوبی ها، پتانسیل، کارآمدی و تجربه کاندیدای مورد نظر تعریف و تمجید شود.

وی، یادآورشد: اقدام هایی نیز که برای تخریب کاندیدای رقیب صورت گیرد به دور از ادب و مردانگی است و از مصادیق مجرمانه انتخاباتی نیز محسوب می شود.

رئیس دادگستری پلدختر، افزود: آبروی مومن بسیار با ارزش است و تا جرمی ثابت نشود و در مراجع قضایی صالح رسیدگی و حکم قطعی صادر نشود نباید فردی را مجرم دانست، چه رسد به این که در شبکه های مجازی نیز اقدامی باعث تخریب افراد شود.

برخورد جدی دستگاه قضا با تخلفات انتخاباتی

​​​​​​رشیدی، گفت: افراد باید در ایام انتخابات برای دوری از جرایم انتخاباتی در شبکه های اجتماعی و اجتماعات مواظب پیام ها، پیچ ها و استوری های خود باشند.

وی، افزود: دستگاه قضا در صورت مشاهده هرگونه عمل خلاف قانون به شدت با تخلقات انتخاباتی برخورد می کند.

رئیس دادگستری پلدختر، یادآورشد: انتخابات برای انتخاب نماینده است و کسی که با رای مردم نماینده می شود، جزیی از پیکره قوه مقننه است که قانونگذاری می کند و برخورد دستگاه قضا با افراد متخلف نیز بر اساس همان قانونی است که این نمایندگان تصویب کرده و می کنند.

رشیدی، افزود: برای برگزاری انتخاباتی سالم و به دور از حاشیه باید همه دست در دست هم، با هم  همکاری داشته باشیم و مطمئن باشید دستگاه قضا تا پایان انتخابات تمام مسایل مربوطه را رصد می کند.

وی، گفت: دستگاه قضا تا پایان انتخابات به تمام حوزه های رای گیری در شهرستان سرکشی  می کند و تمام مسئولان اجرایی، نظارتی، بازرس ها، مردم و کاندیداها را برای برگزاری انتخاباتی سالم همراهی می کند.

رئیس دادگستری پلدختر، افزود: ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی، هرگونه تخلف و جرم در این حوزه را به جد رصد و در صورت نیاز برخورد قانونی با متخلفان صورت می گیرد.

رشیدی، گفت: مجریان، ناظران، کاندیداها و همه مردم باید در انتخابات قانون را مبنای عملکرد خود قرار دهند.

کد خبر 4794005

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =