پرونده های مرتبط با آزادراه قائمشهر - ساری به سرعت رسیدگی شود

ساری - رئیس کل دادگستری مازندران دستور داد تا پرونده های مرتبط با آزادراه قائمشهر - ساری به سرعت رسیدگی تا روند اجرای این پروژه ملی تسریع شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدصادق اکبری در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان مازندران بر برخورد جدی با متخلفین و متجاوزین به حوزه منابع طبیعی و محیط زیست تاکید شد؛ همچنین رئیس کل دادگستری مازندران دستور داد پرونده های مرتبط با آزادراه قائشمهر- ساری با سرعت مورد رسیدگی قرار گیرد تا روند اجرای این پروژه ملی تسریع شود.

وی با اشاره به مبحث پرداخت هزینه کارشناسی در ادارات دولتی، یکی از اولویت های مهم دستگاه های اجرایی را حفظ محیط زیست عنوان کرد و افزود: باید با افرادی که در صدد تجاوز به منابع ملی هستند مقابله کرد و این مقابله مستلزم هزینه است؛ ضمن اینکه پس از رای دادگاه و در صورت اعلام حقانیت دستگاه دولتی، هزینه به دستگاه اجرایی بازگردانده خواهد شد.
عالی ترین مقام قضایی استان مازندران ادامه داد: این موضوع باید با حضور دستگاه های اجرایی و نهادهای ذیربط درکمیته ای تخصصی مطرح و با لحاظ نمودن قانون نسبت به نحوه اجرای آن تصمیم گیری شود.

حجت الاسلام اکبری همچنین با اشاره ماده 2 قانون مجازات اسلامی، اظهار کرد: هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده جرم محسوب می شود و امروز در استان مازندران بیشتر با تَرک فعل ها، عدم اقدام به موقع و عدم اجرای به هنگام قانون مواجه هستیم که یکی از مصادیق این تَرک فعل ها بحث طرح خروج دام از جنگل است.

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان مازندران خاطرنشان کرد: برای این طرح با هدف حفظ منابع جنگلی، زمین تحویل شده است؛ ولی متولیان بجای اسکان دام، زمین ها را قطعه بندی نموده و فروخته اند که باید در این خصوص با همه افرادی که وظیفه ای بر عهده داشتند و به وظیفه خود عمل نکردند به عنوان مجرم برخورد قانونی شود.

حجت الاسلام اکبری در ادامه با اشاره به بحث آزادراه قائمشهر – ساری در طرح کریدور شمال کشور و مشکلات مرتبط با آزادسازی مسیر، اظهار کرد: این پروژه ملی بسیار با ارزش است و همه باید کمک کنند تا حسب قانون، موانع برداشته شده و پروژه به سرانجام برسد.

رئیس کل دادگستری استان مازندران همچنین خطاب به دادستان قائمشهر دستور داد پرونده های اختلاف دستگاه های اجرایی با اشخاص حقیقی یا اشخاص حقوقی غیر دولتی با سرعت، دقت و جدیت رسیدگی شود.

کد خبر 4794017

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 2 =