دانشجویان باید قدرت تحلیل و درک سیاسی داشته باشند

قزوین- معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین گفت: دانشجویان باید در کنار مجهز کردن خود به علم و دانش روز با تحلیل و درک درست از شرایط کنونی با اتکا به ایمان در مسیر توسعه کشور گام بردارند.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی به مناسبت روز دانشجو ظهر سه شنبه در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور استاناظهارداشت: امروز دشمنان به دنبال ناامن کردن منطقه هستند و ما با راهبرد مقاومت به دنبال شکست دشمنان هستیم و سیاست ثبات در منطقه را دنبال می کنیم.  

وی بیان کرد: آمریکا و طرفداران آنها در منطقه تاکنون موفق نشده اند به اهداف خود دست پیدا کنند و شاهد انزوای آنها در منطقه و جهان هستیم زیرا کشورهای دنیا بیدار شده اند و سیاست های یک جانبه گرایانه استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا با شکست مواجه شده است.

حبیبی تصریح کرد: ایران اسلامی از کشورهای مظلوم و بی سرپناه و مستضعف جهان از جمله یمن حمایت می کند و در سوریه از خاک سوریه و حرم اهل بیت هم دفاع می کنیم اما دشمنان با تفرقه افکنی از داعش و ظالمان حمایت می کنند.  

وی یاداورشد: آمریکا و استکبار در حوزه های مختلف شکست خورده و منزوی شده و جمهوری اسلامی با پشتیبانی مردمی و رهبری مقام عظمای ولایت دست برتر را در منطقه دارد.  

حبیبی اظهارداشت عصر کنونی، قرن دانایی محوری است و اصول کلی توسعه، پیشرفت و ترقی توجه به علم است و در کنار قدرتهایی چون زور، مال و ثروت مهمترین قدرت بر اساس علم و دانش است که در دانشگاه ها باید آن را جستجو کرد.  

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین بیان کرد: مبنای فرهنگ، اقتصاد و سیاست توجه به علم و دانش است و جامعه امروز به دانشجویان با سواد نیاز دارد و باید خود را به دانش روز و تقوی مجهز کنید تا اینده انقلاب تضمین شود.

وی اضافه کرد: روحیه انقلابی گیری و دینی لازم است در بین دانشجویان پر رنگ شود زیرا امروز با خطر مدرک گرایی دانشگاه ها و دانشجویان روبرو هستیم در حالی که دانشجو باید درک و فهم سیاسی داشته باشد و بتواند تحلیل کند.  

حبیبی یادآورشد: بیانیه گام دوم انقلاب به جوانان توجه ویژه ای دارد و مسیر ترقی کشور به دست جوانان تعریف شده است لذا حضور دانشگاه و دانشجویان در حوزه های اجرایی و بویژه کارآفرینی لازم و ضروری است و باید نقش پررنگی داشته باشند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین افزود: در انتخابات دوم اسفند مردم با شرکت پر رنگ و حماسی خود پای صندوق های رای، حماسه ای دیگر خواهند آفرید و تلاش همه مجریان انتخابات عمل به قانون و بالا بردن مشارکت عمومی و حداکثری است.

وی بیان کرد: انتخابات و مشارکت بالای مردم، نظام را بیمه می کند و در منطقه سربلند خواهد کرد.  

کد خبر 4794376

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =