۵ مجلد نخست از مجموعه آثار شهید دیالمه زیر چاپ رفت

پنج مجلد نخست از مجموعه ۱۰ جلدی سخنرانی‌های شهید دیالمه از سوی دفتر نشر معارف در دست انتشار قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، نشر معارف مجموعه‌ای ۱۰ جلدی از سخنرانی‌های شهید عبدالحمید دیالمه را در دست انتشار قرار داده است که هر عنوان از آنها با نام موضوع آن سخنرانی آراسته شده است.

این ناشر در معرفی این مجموعه آورده است:  بصیرت دینی، بی اعتنایی به دنیا، حرص ورزیدن برای هدایت دیگران، تواضع و فروتنی و مهربانی، دانش وافر، سعه صدر، شجاعت و منشی توأم با وقار تنها بخشی از کاریزمای شخصیت پر نفوذ شهید دکتر عبدالحمید دیالمه بود.

در سالهای ۵۶  و ۵۷ که اوج حرکت انقلابی مردم بود اسلامیت نهضت در حال هویت‌یابی بود و انقلابیون مسلمان به کمک رهبر کبیر انقلاب و شعارهای انقلابی در حال نیرومند شدن بودند و مردم به این سمت گرایش فراوان داشتند. همین گرایش در جامعه بستری را برای افراد و گروهای مختلف مهیا کرد تا خواسته‌های حزبی یا فردی و گروهی خود را با شکلی از دین بیامیزند و با بر چسب دینی بودن می‌خواستند در میان جامعه جای پایی باز کنند. این نامتوازن بودن رشد سیاسی با رشد دینی خطرات زیادی داشت که انسان‌های دلسوز و انقلابی واقعی را نسبت به آینده انقلاب و اسلام به شدت نگران می‌کرد.

جمله شهید دکتر دیالمه پی به این مسأله برد و تمام تلاش و کوشش خود را در دو محور تدوین مفاهیم صحیح دینی و به نقد کشیدن اندیشه‌های انحرافی و التقاطی متمرکز کرد و سلسله سخنرانی‌هایی در دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی بزرگ ایراد کرد.

ما حصل آن سخنرانی‌ها مجموعه ۱۰ جلدی کتاب دیالمه است که توسط مرکز نشر و آثار و اندیشه‌های آن شهید تدوین شده و توسط نشر معارف در حال چاپ است.

از این مجموعه ۵ جلد با نام‌های: طراح هدایتی، مذهب در بوته تاریخ، ربوبیت، ولایت فقیه، اسلام و مبارزات ضد امپریالیستی آماده چاپ است و به زودی منتشر می‌شود.

کد خبر 4794385

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =