مطالبه‌گری مسئولان برای سند توسعه میامی تقویت شود

سمنان -‌ معاون امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه پیگیری‌ها در ستاد استانی اجرای سند توسعه میامی در حال انجام‌ است، گفت: مطالبه گری مسئولان برای سند توسعه این شهرستان تقویت شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حشمت الله عسگری غروب سه‌شنبه در جلسه بررسی مصوبات طرح توسعه شهرستان میامی به میزبانی استانداری سمنان بابیان اینکه تقویت مطالبه گری مسئولان اجرایی و ارشد شهرستان، یکی از ضروریات اصلی و حائز اهمیت در بحث اجرای سند توسعه این شهرستان است، ابراز داشت: یک طرفه بودن اقدامات در حوزه سند توسعه میامی و عدم جدیت در این‌ خصوص در حوزه شهرستان، پسندیده و قابل قبول نیست.

وی بابیان اینکه به واسطه اشرافیت بهتر و کامل‌تر مسئولان شهرستان به منطقه می‌طلبد تا به صورت ویژه و جدی‌تر به مساله ورود کرده و پای‌کار ‌باشند، افزود: اقدامات، پیگیری‌ها و تلاش های بسیار خوب و مطلوبی در ستاد استانی برای اجرای سند توسعه میامی در حال انجام‌ است که می‌بایست این اقدامات و پیگیری‌های ‌مجدانه از سوی شهرستان نیز در دستور کار قرار گیرد.

‌معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه ستاد راهبردی میامی باید تشکیل و به صورت مستمر نسبت به برگزاری جلسات و پیگیری مباحث اقدام کند، ابراز داشت: این‌ مهم یکی از فرصت‌های بسیار مطلوب برای شهرستان به منظور تحقق مطالبه‌گری در خصوص منابع و اقدامات از دستگاه‌های اجرایی استان است.

عسگری بابیان اینکه تدوین برنامه‌ها، احصاء پروژه‌های اولویت‌دار و پیشنهادی و تدوین طرح‌های توجیهی بدون اقدامات اجرایی، مطلوب نیست، تصریح کرد: انجام ‌هماهنگی‌ها، تامین‌ منابع مالی پروژه‌های پیشنهادی، تامین منابع اعتباری مطالعات، تخصیص سهم، افزایش سهم در بخش‌هایی که یارانه ‌پرداخت می‌شود از جمله اقداماتی که از سوی استان انجام‌ می‌شود.

وی افزود: ایجاد هماهنگی‌ها، اقدامات اجرایی، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، سرمایه‌گذاران و بنیادهای مشارکتی به لحاظ اجرای پروژه‌های پیشنهادی و اولویت‌دار و طرح‌های توجیهی، از سوی مسئولان شهرستان باید در دستور کار قرار گیرد.

‌معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان بابیان اینکه برنامه‌ها، پروژه‌ها و طرح‌های پیشنهادی، اولویت‌دار و توجیهی تهیه‌شده در ستاد استانی نیاز به برنامه اجرایی جامع و کامل از سوی مسئولان شهرستان دارد، ابراز داشت: معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف میامی با قید احصاء کامل قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها برای استفاده از ظرفیت بخش خصوصی، باید در دستور کار قرار داشته باشد.

عسگری بابیان اینکه اطلاع‌رسانی‌ مطلوب، فراگیر و همه‌ جانبه در خصوص برنامه‌ها و اقدامات اجرایی باید در دستور کار قرار داشته باشد، تصریح کرد: در اجرای تمامی برنامه‌ها و پروژه‌های اولویت‌دار برای تحقق سند توسعه میامی، از ظرفیت و پتانسیل مردم به صورت ویژه استفاده شود تا نقش مردم در این خصوص پر رنگ‌تر باشد.

وی افزود: کارگاه‌های خانگی بسیار خوبی با تولید محصولات بسیار مطلوب و باکیفیت در سطح میامی مشغول فعالیت هستند که فضای نامناسبی را در اختیار دارند که می‌بایست در مجموعه‌های کارگاهی و صنعتی، ساماندهی شوند.

کد خبر 4794488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 10 =