صنعتگران از توانمندی های دانشگاهیان خبر ندارند

گرگان- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان گفت: بدلیل عدم ارتباط پیوسته و انسجام بین دانشگاه و صنعت، متاسفانه صنعتگران ما از توانمندی های دانشگاهیان خبر ندارند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان، حسین طلوعیان در نشست تخصصی رویداد معرفی نیازهای فناورانه صنایع، اظهار کرد: صنعت و دانشگاه باید در کنار هم باشند و نیازهای همدیگر را احصاء کنند و بر اساس نیازها، فناوری های مورد نیاز شناسایی شود.

رئیس سازمان صمت گلستان افزود: این ارتباط تا کنون وجود داشته ولی متاسفانه بدلیل گسستگی خیلی ملموس نبوده و این گسستگی باعث شده که ارتباط دائمی وجود نداشته باشد.

طلوعیان با بیان اینکه دانشگاه می تواند به کمک صنعت بیاید تا ما را در نیاز هایی که احساس می کنیم به خودکفایی برساند، و این نیاز ها در حوزه تولید ماشین آلات و برخی مواد اولیه است ادامه داد: بدلیل همین عدم ارتباط پیوسته و انسجام بین دانشگاه و صنعت، متاسفانه صنعتگران ما از توانمندی های دانشگاهیان خبر ندارند و دانشگاهیان نیز از زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه صنعت خبر ندارند.

وی گفت: بخشی از ارتباط بین صنعت و دانشگاه بر عهده ماست که اخیرا با همین انگیزه وزارت صنعت، معدن و تجارت با وزارت علوم تفاهم نامه ای تحت عنوان طرح تاپ را منعقد کرده اند که بر اساس آن صنعتگران نیازهای فناورانه خود را که باید از طریق حوزه پژوهشی برطرف شود در سامانه ای ثبت کرده و دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نیز با مراجعه به این سامانه و مطالعه زمینه های تحقیقاتی، حوزه هایی را که می توانند روی آنها کار کنند انتخاب کنند و از این طریق ضمن برقراری ارتباط صنعت و دانشگاه، مشکلات حوزه صنعت نیز مرتفع خواهد شد.

طلوعیان همچنین افزود: در طرح دیگری که در دست اقدام داریم قرار است با کمک شرکت نمایشگاهی استان در حاشیه تمامی نمایشگاه‌های تخصصی نیازمندی های صنایع را در حضور صنعتگران و صاحب نظران حوزه صنعت و دانشگاه طرح کنیم تا زمینه مرتفع  شدن مشکلات حوزه صنعت و دانشگاه را فراهم کنیم.

کد خبر 4794489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =