مهارت به بدنه تحصیل تزریق شود/انتقاد به تعطیلی ۵شنبه‌ها

گرگان- رئیس ستاد اقامه نماز کشور گفت: کشور در اشتغال ناتوان و فلج شده و مهارت باید به بدنه تحصیل تزریق شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر سه شنبه حجت الاسلام محسن قرائتی در نشست صمیمی با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گلستان اظهار کرد: قرآن می‌فرماید در انجام فعالیت‌ها حق مطلب را ادا کنید؛  شما مدیران اگر  کاری انجام می‌دهید حق آن را جاری سازید.

وی با تاکید بر اینکه مدیران نباید در کار خود کوتاهی و کم کاری کنند، افزود: گاهی انسان تصور می‌کند به وظیفه خود عمل کرده و این در حالی است که باید انسان بیش از وظیفه محوله در میدان باشد.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور  ادامه داد: همه ادیان، عالم دارند ولی علمای حکومت اسلامی باید ویژگی خاصی داشته باشند و مدیریت آن‌ها در مسیر خدمت رسانی به مردم باشد.

وی اضافه کرد: کشور در اشتغال ناتوان و فلج شده چرا که فارغ التحصیلان دانشگاهی در کشور  فاقد مهارت هستند.

حجت الاسلام قرائتی تاکید کرد: مهارت باید به بدنه تحصیل تزریق شود و اگر دانش آموز مهارت را فرا نگرفت آموزش و پرورش برای آنها مدرک پایان تحصیل صادر نکند.

وی تصریح کرد: بسیاری از سربازان، دانش آموزان و دانشگاها و حتی حوزوی‌های ما فشل و ناکارآمد هستند و باید خاک دانشگاه و حوزه را عوض کنیم و به مهارت در این اماکن اهتمام بورزیم.

حجت الاسلام قرائتی گفت: در کشور سه میلیون لیسانس و فوق لیسانس بیکار داریم و به این میزان میز خدمت دولت برای این افراد وجود ندارد و اشتغال آنها در گرو مهارت آموزی است.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور خاطرنشان کرد: بپذیریم در بحث نماز در کشور کوتاهی کرده‌ایم‌ و باید همه تلاش کنیم نمازخانه‌ها تقویت شوند.

وی با اشاره به اینکه قانون‌های بی خود در کشور زیاد داریم و یکی از آنها تعطیلی پنج شنبه‌هاست، گفت: هم اکنون دستگاه های اجرایی که پول دارند و همه پادگان ها و ... امام جماعت دارند اما در مدارس به دلیل نداشتن ردیف اعتباری نماز جماعت برپا نمی ‌شود.

وی تاکید کرد: مدیران می‌توانند دستورالعملی صادر کنند که امام جماعت دستگاه‌های اجرایی نزدیک مدارس دو روز در هفته به جای دستگاه اجرایی نماز را در مدارس برگزار کنند.

وی با تاکید بر لینکه اقامه نماز جزو وظایف است‌، افزود: قرآن به صراحت اشاره دارد که نباید کتاب و عترت از هم جدا شوند اما هم اکنون قرآن و عترت در کشور از هم جدا شده اند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور توضیح داد: هم اکنون جلسات عزاداری بسیاری در کشور برگزار می شود اما به برنامه تفسیر، مهدویت و نماز به ان اندازه پرداخته نمی شود.

وی به برگزاری اجلاسیه بیست و هشتم نماز در گلستان اشاره و بیان کرد: اجلاسیه شروع کار برای ایجاد یک موج است و همه مدیران باید تلاش کنند موضوعات نماز و برپایی آن تداوم یابد.

وی همچنین اشاره ای هم به موضوع پرداخت زکات در کشور داشت و گفت: اگر مردم در کشور زکات دهند فقیری در کشور نخواهیم داشت اما هم اکنون بیش از ۹۰ درصد مردم زکات نمی دهند.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور ادامه داد: در کشور شعار می‌دهیم که نه شرقی و نه غربی هستیم ولی هنوز در انجام وظایف به جایگاه یک مسلمان کامل هم نرسیده ایم.

حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه مدیران دستگاه های اجرایی  کتاب اقامه نماز را برای پرسنل خود تهیه و از آنها آزمون بگیرند، گفت: مدیران در هفته دو بار حداقل به مساجد بروند و در خانواده فرزندان را به نماز تشویق کنند.

وی افزود: چرا پنجشنبه ها تعطیل است، قرآن می گویند تنها برای اقامه نماز تعطیل کنیم و  ۶۰ سال در حوزه تحصیل کردم و پنجشنبه ها هر هفته حوزه ها تعطیل بود و وقتی  محاسبه می‌کنیم در طول این سالها می‌بینم که که حدود هشت سال و ۶ ماه از عمر من به خاطر تعطیلی پنجشنبه به هدر رفته است.

کد خبر 4794531

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =