تحصیل بیش از ۳۹۰۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی کرمانشاه

کرمانشاه_ مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: ۳۹۰۰ دانش‌آموز در مدارس استثنایی این استان مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید یزدان پناه امروز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمانشاه که با حضور رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در استانداری برگزار شد، تعداد دانش آموزان با نیازهای ویژه مدارس استان را ۱۵۴۱ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: همچنین تعداد دانش آموزان تلفیقی- فراگیر ۲۳۷۶ نفر هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه افزود: تعداد کل دانش آموزان تحت پوشش آموزش و پرورش استثنایی در استان کرمانشاه ۳۹۱۷ نفر هستند که به این منظور ۴۱۵ پرسنل به‌کارگیری شده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: در استان کرمانشاه تعداد کل مراکز و مدارس مستقل و همچنین کلاس های ضمیمه ۷۶ مرکز است.

یزدان پناه گفت: میزان اعتبار جذب شده جهت خدمات به دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان شامل تهیه سمعک، ویلچر، عینک و ... مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال است.

لزوم راه اندازی مجتمع شبانه روزی حرفه آموزی دانش آموزان استثنایی در شهرستان جوانرود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه بیان داشت: با توجه به عدم وجود مرکز پیش حرفه ای و متوسطه حرفه ای ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی در مناطق محروم و مرزی استان کرمانشاه از جمله در شهرستان‌های ثلاث باباجانی، پاوه، نوسود و نودشه که موجب ترک تحصیل این گروه از دانش آموزان بعد از اتمام دوره ابتدایی می شود، ساخت، تجهیز و راه اندازی مجتمع شبانه روزی حرفه آموزی دانش آموزان استثنایی در شهرستان جوانرود لازم و ضروری است.

این مسئول ادامه داد: اعتبار لازم جهت انجام این کار ۵ میلیارد تومان تخمین زده شده است البته با توجه به تورم این مبلغ نیاز به بازنگری دارد.

یزدان پناه تصریح کرد: همچنین با توجه به آمار بالای ۲۳۰ دانش آموز نیازهای ویژه ذهنی دختر و پسر در محدوده جغرافیایی شمال شهر کرمانشاه وجود تنها مرکز نیازهای ویژه ذهنی نیکان که به صورت چرخشی و در دو شیفت به ارائه خدمت می‌پردازد ساخت و تجهیز مدرسه ۱۰ کلاس دانش آموزان با نیازهای ویژه ذهنی در این منطقه از شهر کرمانشاه نیز بسیار ضروری است.

وی بیان داشت: اعتبار مورد نیاز برای ساخت و تجهیز این مرکز ۳ میلیارد تومان برآورد شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه همچنین خواستار افزایش کمک هزینه ایاب و ذهاب برای جامعه هدف شد و افزود: به این منظور درخواست تخصیص کمک هزینه یک میلیارد و یکصد میلیون تومان را داریم البته سال گذشته در حدود یک میلیارد تومان هزینه سرویس ایاب و ذهاب به دانش‌آموزان استثنایی پرداخت شد.

یزدان پناه به آمار رو به رشد دانش آموزان دارای معلولیت طیف اتیسم در استان کرمانشاه اشاره کرد و بیان داشت: عدم وجود مدرسه‌ای متناسب با استانداردهای آموزشی، تربیتی و توانبخشی بهینه و مناسب که پذیرای دانش آموزان این گروه در کل استان باشد احداث و تجهیز مرکز جامع ۲۰ کلاس‌های آموزشی و توانبخشی اتیسم در این استان را ضروری کرده است.

کد خبر 4794847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =