کرمان به عنوان قطب رباتیک کشور معرفی شود

کرمان - استاندار کرمان گفت: پیشنهاد می‌کنم کرمان به عنوان قطب رباتیک کشور معرفی شود که در این راستا سازمان فنی و حرفه‌ای زیرساخت‌ها و تجهیزات لازم را برای اجرای این امر تهیه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد فدایی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه شورای عالی مهارت استان کرمان بیان داشت: در شورای فنی استان کرمان مصوب شد نیروهای فنی بدون مهارت در پروژه‌ها حضور نداشته باشند.

وی افزود: در خصوص مبحث حرفه‌آموزی نباید بین خانم یا آقا تبعیضی وجود داشته باشد و در صورتی که نقصی وجد داشت به ما اعلام شود تا درصدد مرتفع کردن آن اقدام کنیم.

استاندار کرمان گفت: در حال حاضر این سوال مطرح می‌شود که در سال ۹۷ و ۹۸ با انجام آموزش‌های فنی و حرفه‌ای چه میزان شغل ایجاد کرده‌ایم؟

فدایی تصریح کرد: باید شورای فنی و شورای اصناف داشتن گواهی مهارت را برای افراد الزامی بدانند؛ با مدیریت اقتصادی استانداری کرمان تفاهمنامه همکاری مابین معین‌های اقتصادی و سازمان فنی و حرفه‌ای برای راه‌اندازی شرکت مهارت‌آموزی منعقد شده که در راستای ارتقای مهارت‌های جامعه آموزش‌های لازم داده شود.

وی در خصوص آموزش فنی و حرفه‌ای به سربازان یادآور شد: فرآیند صدور گواهینامه مهارت سربازان باید تسریع شود.

استاندار کرمان اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنم کرمان به عنوان قطب رباتیک کشور معرفی شود که در این راستا سازمان فنی و حرفه‌ای زیرساخت‌ها و تجهیزات لازم را برای اجرای این امر تهیه کنند.

فدایی در بخشی از سخنان خود مهارت آموزی در فضای واقعی کار را امری ضروری دانست و یادآور شد: کشور در این راستا به استان‌ها سهمیه مهارت‌آموزی در محیط کار را اختصاص داده که از ۹۰۰ سهمیه در نظر گرفته برای استان تاکنون ۲۴۹ مورد آن استفاده شده و برای مابقی باید اقدامات لازم انجام شود.

فدایی گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید متناسب با نیازهای استان باشد؛ در کرمان تاکنون 100 هزار فرصت شغلی شناسایی شده است.

وی ادامه داد: سازمان فنی و حرفه‌ای باید بر اساس یک برنامه زمانبدی مشخص تعدادی از فرصت‌های شغلی شناسایی شده تحت مهارت آموزی قرار دهد.

کد خبر 4795102

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =