راه اندازی ۵ مرکز نوآوری در ۵ دانشکده امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از راه اندازی ۵ مرکز نوآوری در ۵ دانشکده دانشگاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید احمد معتمدی در یازدهمین کنفرانس ملی فرماندهی و کنترل در دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر قدیمی ترین دانشگاه صنعتی کشور به شمارمی رود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیربزرگترین دانشگاه صنعتی کشور نیز به شمار می رود چرا که دارای ۱۴ هزار دانشجو، ۱۸ دانشکده و ۴ پردیس است، گفت: ۵۰ درصد دانشجویان این دانشگاه در مقاطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند.

معتمدی با اشاره به اجرای اصلاح ساختاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در این راستا دانشکده ها و پژوهشکده های دانشگاه را در قالب پردیس های تخصصی ساماندهی کردیم. چراکه طرح نزدیک شدن دانشکده های مرتبط با یکدیگر موجب می شود تا فعالیت های دانشگاه تخصصی تر دنبال شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: در حال حاضر این دانشگاه در۴ رتبه بندی معتبر جهانی حضور فعال دارد و اکنون بهترین رتبه این دانشگاه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ است.

معتمدی ادامه داد: دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر از نظر محتوایی و ساختاری با دانشگاه های نسل سوم فاصله دارند بنابراین در این دانشگاه به دنبال رسیدن به دانشگاه نسل سوم هستیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه نسل سوم، دانشگاه هایی هستند که در چرخه اقتصادی کشور خود موثر هستند، گفت: در این راستا دانشگاه بر سه محور کارآفرینی، مهارت افزایی و قرارداد صنعتی توجه ویژه ای دارد براین اساس درحال حاضر تعداد مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان این دانشگاه از مرز ۲۰۰ شرکت و مرکز عبور کرده است.

معتمدی گفت: برنامه داریم تا سال آینده تعداد مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان این دانشگاه به ۳۰۰ مرکز و شرکت افزایش یابد.

کد خبر 4795189

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =