تامین‌اجتماعی با وجود همه مشکلات روند رو به رشدی را طی می‌کند

زنجان-مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی کشور گفت: این سازمان با وجود مشکلاتی که دارد اما روند رو به رشدی را در شرایط کنونی طی می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری  ظهر چهارشنبه در جلسه ستاد تسهیلات و رفع موانع تولید استان زنجان که در محل یکی از شرکتها برگزار شد، با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که حتما باید اعتماد بین سازمان و جامعه هدف وجود داشته باشد، افزود: معتقدیم کسانی که سرمایه‌شان را به این سازمان می‌سپارند، انتظار دارند این سرمایه به گونه‌ای به کار گرفته شود که در آینده دغدغه‌ای برای آن‌ها به همراه نداشته باشد.

وی با قدردانی از برگزارکنندگان جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، لازم‌الاجرا بودن تصمیمات اتخاذ شده در این ستاد را تاکید کرد و ادامه داد: زنجان جزو استان‌هایی است که آمار قابل قبولی در بخش‌های مختلف از خود به جای گذاشته است که نمونه بارز و عینی این عملکرد موفق را می‌توان در بخش‌هایی چون بیمه بیکاری و مقرری‌بگیران مشاهده کرد که این آمار هیچ‌گونه افزایشی نداشته است.

سالاری تاکید بر اینکه آمار ارائه شده حاکی از آن است که زنجان جزو استان‌هایی است که در زمینه اشتغال از موقعیت خوب و مناسبی برخوردار است، تصریح کرد: یکی از مواردی که نشان‌دهنده میزان زیان‌دهی این سازمان است، موضوع ضریب پشتیبان است و این بدان معنی است که تعداد افرادی که در حال حاضر مشغول به کار هستند، نسبت به افرادی که از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند، به چه میزان است.

مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی کشور در ادامه از طلب ۲۵۰ هزار میلیارد تومانی این سازمان از افراد حقیقی و حقوقی خبر داد و با یادآوری اینکه در شرایط فعالی اخذ مطالبات در اولویت قرار ندارد، اظهار کرد: تعداد افرادی که جزو مستمری‌بگیران این سازمان به‌شمار می‌روند، حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر است و معتقدیم در این زمینه باید عملکرد شفافی داشته باشیم، چون مبالغی که دست سازمان است، حاصل چند دهه زحمت مستمری‌بگیران است.

سالاری با تاکید بر اینکه با وجود مشکلاتی که امروز در بخش‌های مختلف شاهد آن هستیم، سازمان تامین‌اجتماعی توانسته است روند رو به رشدی را داشته باشد، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های سازمان تامین‌اجتماعی در شرایط کنونی جامعه، فراهم کردن شرایطی است تا افراد تحت پوشش این سازمان از بیمه‌شدگان گرفته تا مستمری‌بگیران دغدغه آن‌چنانی در زمینه درمان نداشته باشند که خوشبختانه گام‌های مهمی در این زمینه برداشته شده است.

وی یکی از دغدغه‌های این سازمان را تعدد بخشنامه‌ها عنوان کرد و با بیان اینکه با ابلاغ بخشنامه‌های جدید، بخشنامه‌های قبلی از رده خارج نمی‌شود، افزود: یکی از روش‌هایی که می‌توان به این دغدغه‌ها پایان داد، تجمیع و ادغام بخشنامه‌ها است.

کد خبر 4795340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 0 =