نماز شاه کلید  برون رفت از آسیب های اجتماعی در کشور است

گرگان- رئیس قوه قضائیه گفت: نماز می تواند شاه کلید و راه برون رفت از آسیب های اجتماعی در کشور باشد و جوانان ما را مصون سازی کند و مصون سازی کشور فقط با اشاعه نماز اتفاق می افتد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در آیین اختتامیه بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز اظهار کرد: نماز از موضوعات پر بحث در حوزه و دانشگاه بوده است و اجلاسیه برکات زیادی داشته و باید بر این اقدام هم باید سپاسگزار بود و هم شاکر خداوند که این برکت را عنایت کرد.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: نماز جا و ظرفیت برای بحث، بررسی و پرداختن دارد  و همین اجلاسیه ظرفیتی است برای بازنگری در عملکرد مسئولان و راه های رفته و نرفته بپردازیم.

وی با اشاره به اینکه نماز جایگاه ویژه ای دارد و نسبت به نماز انسان و خلقت انسان و بعثت انبیاء شرط اصلی پذیرش عبادات انسان است، متذکر شد: آنچه انسان را می تواند از شیطنت، هواها و هوس ها و لغزش ها باز بدارد ذکر است و کامل ترین ذکر نماز است.

وی با بیان اینکه نماز کوثر است، اضافه کرد: نماز رمز حیات طیبه است و سعادت در آن عالم را به همراه دارد و زمینه سازی برای آخرت سعادتمند است.

رئیس قوه قضائیه گفت: نماز از خانه شروع می شود اما دانشگاه باید جلوه نماز باشد.

وی ادامه داد: مساجد که خانه در زمین است، میعادگاه و مرکز ارتباط با خداست و همواره این ارتباط باید برقرار شود؛ اقامه نماز جامع همه بایدها و نبایدهای الهی است.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: اصرار، احکام و آداب نماز مورد توجه علما بوده است، ارتباط سر و صلاه، درون انسان، توجه قلب او به اصرار و حقیقت نماز امری مهم است.

وی با بیان این که حل مشکلات امروز با پریایی نماز میسر است، گفت: آسیب های اجتماعی جامعه، مردم، اقتصاد و سیاست ما را تهدید می کند و تنها راه مصنویت آن ها در مقابل آسیب ها برپایی نماز است.

در پرتو نماز جامعه از عدالت بهره مند می شود

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم نماز در جامعه شکل بگیرد باید به دستورات خداوند عمل کنیم، گفت: در پرتو نماز جامعه از عدالت بهرمند می شود.

رئیسی بیان کرد: به راستی تنها را حکومت عدالت بر افکار و اندیشه جامعه ارتباط با خدا است.

وی بیان کرد: این توفیق را داشتیم که بیست و هشتیمن اجلاس سراسری نماز که با حضور صاحب اندیشان، فرهیختگان، و صاحب نظران برگزار شده حضور پیدا کنیم و از پیام مقام معظم رهبری بهرمند شویم.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه رسالت همه پیامبران ایجاد عدالت بود، تصریح کرد: در پرتو نماز است که از منکرات و فحشا نجات پیدا می کنیم و بسیاری از مشکلات ما در پناه نماز حل می شود.

وی گفت: باید در همه تهدیدها به خداوند متعال پناه ببریم و اگر مشکلی داریم به دلیل آن است که از خدا غافل شدیم، امروز آن چیزی که جامعه را رنج می دهد آسیب های اجتماعی است و این مشکلات در پناه نماز حل می شود.

وی افزود: برپا داشتن نماز در همه سطوح فرهنگی حائز اهمیت است و در حقیقت نماز می تواند در بسیاری از مسائلی  کشور را مصون سازی کند و مصون سازی در سیاست، حکمرانی و قضات ما در گرو اقامه نماز است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه ظلم به خدا، خود، دیگران و هستی و طبیعت چهار موضوعی است که جامعه را تهدید می کند، بیان کرد: انسان مومن آن است که در این چهار زاویه بتواند درست برنامه ریزی کند و این مهم در اقامه نماز شکل می گیرد.

حجت الاسلام رئیسی اضافه کرد: با شاخصه نماز باید دستگاه قضائی و دستگاه های اجرایی ما ارزیابی شود، در کشور عربستان صعودی کسی مزاحم نماز نمی شود، ولی باید توجه داشت که نفی حکومت آل سعود نخستین پیام اقامه نماز است.

فقر محصول بی عدالتی در جامعه است

وی خاطرنشان کرد: ارتباطات دیجیتال که برخی از آن تهدید یاد می کنند به اعتقاد ما یک فرصت است که می توان برای مصون سازی جامعه از آن استفاده کرد و راهکار آن بهره گیری از نماز است.

رئیس قوه قضائیه گفت:فضای ارتباطی دیجیتال بسیار سریع تمام زوایای زندگی را تحت تاثیر قرار داده و راه مصون سازی آن ارتباط با خدا و اقامه نماز است.

وی با تاکید بر نظارت بر فضای مجازی و مصون سازی جامعه با نماز، بیان کرد: ساخته شدن انسان هایی که تکانه ها در آنها هیچ تکانی ایجاد نکند و لرزه ها هیچ تزلزلی در آنها ایجاد نکند از طریق نماز و ارتباط با اولیای خدا است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه پس از توحید هیچ مفهومی گسترده تر از نماز نیست، اضافه کرد: اقداماتی که در دستگاه های اجرایی قانون گذاری و اجرایی می شود یک ضرورت می دانیم و اعتقاد داریم بسیاری از جرم ها و کاهش پرونده در دستگاه قضائی گسترش معنویت و گسترش نماز در جامعه است.

وی متذکر شد: فقر محصول بی عدالتی ها در جامعه است و علت آن قوانین ناعادلانه در جامعه بشری است و اگر این قوانین بر اساس آموخته های اجتماعی و الهی باشد بسیاری از این بی عدالتی ها حل می شود.

کد خبر 4795659

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =