اعتبارات کردستان به ۱۸۰۰ میلیارد تومان رسید/رشد ۲۹ درصدی اعتبارات

سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: اعتبارات استان در لایحه بودجه سال ۹۹ در سه ردیف تملک ‌دارایی‌های استانی، ملی استانی ‌شده و ملی به هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، بهرام نصراللهی زاده شامگاه چهارشنبه در بیستمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان با بیان اینکه در سال ۹۸ میزان اعتبارات کردستان در این سه ردیف هزار و ۳۹۶ میلیارد تومان بود، اظهار داشت: اعتبارات این استان از سه ردیف تملک‌ دارایی‌های استانی، ملی استانی‌ شده و ملی در لایحه بودجه سال آینده در مقایسه با امسال بیش از ۲۹ درصد افزایش دارد.

وی افزود: در چند سال اخیر دولت پایبند به تقدیم لایحه بودجه در مهلت مقرر به مجلس بود که باعث شد طرح‌های اجرایی چند ماه اول سال در انتظار تخصیص بودجه نباشد و به موقع آغاز شوند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان با اشاره به سفر مسئولان کشوری به این استان، ادامه داد: کردستان از نظر تعداد سفرها و بازدید از طرح‌های عمرانی توسط رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سال جاری، استان دوم است.

نصراللهی زاده با اشاره به افزایش ۵.۲ درصدی بودجه عمرانی کشور در لایحه ۹۹ نسبت به امسال، یادآور شد: بودجه سال ۹۸ نسبت به ۹۷ نیز حدود ۱۱ درصد رشد داشت ولی بودجه کردستان همان سال افزایش ۳۸ درصدی داشت.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: میزان اعتبارات کردستان از تملک دارایی‌هایی سرمایه‌ای ۹۱۹ میلیارد تومان بود که امسال به ۹۲۲ میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان افزایش سهم اعتبارات عمرانی کردستان از لایحه بودجه ۹۹ را نیز برابر افزایش بودجه کشور اعلام کرد و گفت: در طرح‌های پیوست شماره یک قانون بودجه که طرح‌های مشخصی را شامل می‌شود، سهم کردستان در سه بخش اعتبارات تملک دارایی، ملی استانی شده و ملی ۲۹ درصد افزایش دارد و از یک هزار و ۳۹۶ میلیارد تومان در سال گذشته به یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه ۹۹ رسیده است.

نصراللهی زاده به طرح‌های مهم و کلیدی استان از جمله راه‌آهن اشاره کرد و اظهار داشت: اعتبار راه آهن در سال ۹۷ حدود ۴۸ میلیارد تومان بود که این میزان در سال ۹۸ به ۱۵۰ میلیارد تومان افزایش یافت و امسال در لایحه بودجه ۳۵۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یافته است.

وی افزود: برای سدهای گاران، امیرآباد و رمشت و شبکه‌های انتقال آنها ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار در لایحه قانون بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان ادامه داد: ۱۰ طرح ملی مشترک در استان وجود دارد که از جمله مهمترین آنها کریدور شمال به جنوب است که در لایحه بودجه ۲۰۵ میلیارد تومان اعتبار دارد.

نصراللهی زاده با بیان اینکه سال گذشته ۲۳ طرح ملی استانی شده داشتیم، یادآور شد: بخشی از این طرح‌ها به اتمام رسیده و بخشی دیگر نیز به پروژه های ملی تبدیل شدند و امسال ۱۵ طرح ملی استانی در لایحه بودجه ۹۹ اعتبار دارند.

کد خبر 4795692

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =