۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات به نهادهای حمایتی اختصاص یافت

مشهد - رئیس کمیته امداد امام خمینی گفت: با توجه به تبصره ۱۶ باید برای اشتغال نهادهای حمایتی پنج هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یابد که سه هزار و۵۰۰میلیارد تومان سهم کمیته امداد است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی بختیاری امروز در همایش شبکه بانکی یاور توانمندی‌سازی اقتصادی نیازمندان که در اردوگاه ثامن الائمه برگزار شد، با بیان اینکه در کمیته امداد حدود ۷۰ هزار دانشجو و  ۳۷۵ هزار دانش آموز تحت پوشش هستند، اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه سالانه باید ۱۰۰ هزار نفر اشتغال ایجاد شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه سهم کمیته امداد از ایجاد اشتغال ۷۰ هزار نفر و سهم بهزیستی ۳۰ هزار نفر است، افزود: با توجه به تبصره ۱۶ باید برای اشتغال نهادهای حمایتی پنج هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سهم کمیته امداد امام خمینی(ره) خواهد بود.

بختیاری با اشاره به اینکه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان نیز سهم بهزیستی است، تصریح کرد: کمیته امداد در سال ۹۷، ۱۴۸ هزار شغل ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه از محل تسهیلات روستایی سال گذشته هم مقداری به‌ بودجه امسال اضافه شده است، ابراز کرد: با توجه به تسهیلات یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی برای ۳۰ هزار نفر اشتغال زایی شده است.

در ادامه این نشست حبیب‌الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اظهار کرد: شبکه بانکی ۱۲۰۰ میلیارد تومان به کمیته امداد استان کمک کرده است لذا در این راستا ۱۲۰ هزار اشتغال در استان ایجاد شد. 

وی با اشاره به اینکه ۴۲ هزار طرح اشتغال زایی توسط مددجویان در خراسان رضوی به وجود آمده، ابراز کرد: کمیته امداد استان ۲۰۰ هزار خانواده را تحت پوشش خود دارد.

آسوده گفت: در صورت تداوم کمک‌های مالی بانک‌ها، می‌توان به تعداد زیادی از خانواده‌ها در کمیته امداد کمک کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد ظرفیت و توان بالایی در اشتغال زایی دارند.

در ادامه همچنین حسن مونسان، رئیس هماهنگی امور بانک‌های خراسان رضوی به‌شرایط دشوار کشور اشاره و تصریح کرد: طی هشت ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، شاهد رشد ۴۲ درصدی در پرداخت تسهیلات به حوزه صنعت و معدن استان، رشد ۳۲ در بخش کشاورزی، رشد ۲۳ درصدی در بخش خدمات و بازرگانی و ۷۰ درصدی در بخش ازدواج بودیم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۸۰ واحد توسط بانک‌های استان تملیک شده بود، گفت: امسال ۵۰ واحد را واگذار کردیم و درصددیم ۱۳۰ واحد تملیکی دیگر را هم واگذار کنیم.

مونسان امسال حتی یک واحد هم به‌ تملیک بانک‌ها در نیامده است، ادامه داد: در سال ۹۷، مبلغ مصوب برای کمیته امداد دو هزار و ۵۶۱ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

گفتنی است؛ در این مراسم از جمعی از مدیران بانکی خراسان رضوی تقدیر به عمل آمد.

کد خبر 4796105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =