لزوم صیانت از موقوفات متعلق به حضرت رضا(ع)

مشهد - تولیت آستان قدس رضوی خطاب به دادستانان و قضات سراسر کشور گفت: از شما خواستاریم که نهایت دقت و حساسیت خود را در راه صیانت از موقوفات حضرت رضا(ع) براساس قانون و شرع اسلام، خرج کنید.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی، بعد از ظهر پنج‌شنبه در دومین نشست مشترک دادسرای انتظامی قضات و حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه سراسر کشور در دادگستری استان خراسان رضوی، اظهار کرد:‌ آیات و احادیث فراوانی در ارتباط با اهمیت جایگاه قضات وجود دارد و شأن آنان در دین اسلام بسیار ممتاز است؛ آنچنانکه خداوند یکی از شئون خود در روز قیامت را قضاوت می‌داند.

وی ضمن درخواست از قضات و دادستانان کشور جهت اجرای حکم خداوند و قانون درباره موقوفات، افزود: دین اسلام تأکید زیادی بر لزوم اجرای صحیح نیات واقفان و حفظ و صیانت از موقوفات دارد و این مسئله واجب شرعی است که بر عهده ما قرار دارد و همچنین وظیفه اخلاقی تک تک مان است.

حجت‌الاسلام مروی با اشاره به طرحی غیرقانونی که موجب از بین بردن زمین‌های آستان قدس می‌شد، تصریح کرد: در شورای عالی شهرسازی وزارت راه در گذشته طرح و نقشه‌ای برای مشهد تهیه شده بود که طی آن بخش عمده‌ای از زمین‌های آستان قدس از بین می‌رفت و به آن اعتراض کردم و دیوان عدالت اداری آن طرح را نقض کرد. البته قرار گرفتن زمین‌های آستان قدس در طرح‌های شهری ایرادی ندارد اما باید توجه شود که در مقابل اقدامات غیرقانونی و خلاف شرع، ایستادگی لازم است.

وی ادامه داد: زمین‌های آستان قدس را واقفان با خلوص نیت وقف آستان مقدس امام رضا(ع) کرده‌اند؛ پس این زمین‌ها متعلق به ایشان است و نه متعلق به فرد و ما نسبت به نیات این واقفان مسئولیت داریم.

تولیت آستان قدس رضوی در انتها قضات و دادستانان کل کشور را به عنوان خادمان امام رضا(ع) مورد خطاب قرار داده و بیان کرد: از شما خواستاریم که نهایت دقت و حساسیت خود را در راه صیانت از موقوفات حضرت رضا(ع) براساس قانون و شرع اسلام، خرج کنید.

کد خبر 4796137

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 8 =