رسانه ها در آموزش و نهادینه سازی فرهنگ ترافیک نقش مهمی دارند

زنجان-شهردار زنجان گفت: رسانه ها در آموزش و نهادینه سازی فرهنگ ترافیک نقش مهمی دارند و نیازمند توجه ویژه رسانه‌ها به این حوزه هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر،  مسیح الله معصومی شامگاه پنج شنبه در «یادمان قربانیان حوادث ترافیکی» در محل معاونت فرهنگی شهرداری زنجان، با بیان اینکه با وجود همه برنامه ریزی‌ها و اعمال قانون، باز شاهد توجه نکردن برخی رانندگان به قوانین و فرهنگ رانندگی هستیم، گفت: باید رویکردها و برنامه ریزی‌های ویژه برای رفع معضل تصادفات و رعایت نکردن قوانین رانندگی صورت بگیرد.

شهردار زنجان با اشاره به اجرای طرح «شهر هوشمند» و همچنین احداث تقاطع در نقاط مختلف شهر زنجان، ادامه داد: باوجود مشکلات اعتباری، شهرداری زنجان با تمام توان به دنبال اجرای طرح‌های در حوزه ترافیک و حمل‌ونقل است.

معصومی با بیان اینکه  در حوزه ترافیک نیز ۳ عنصر فرهنگ، مهندسی و اعمال قانون مؤثر است، گفت: نیازمند فرهنگ‌سازی در حوزه ترافیک و رانندگی در شهر زنجان هستیم.

شهردار زنجان گفت: رسانه ها در آموزش و نهادینه سازی فرهنگ ترافیک نقش مهمی دارند و نیازمند توجه ویژه رسانه‌ها به این حوزه هستیم.

معصومی با تاکید بر اینکه تصادفات داخل شهری و جاده‌ای همواره تلفات زیادی را به همراه داشته است، افزود: حوادث یک نوع تلنگر است که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از خودمان و فرزندانمان مراقبت کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان نیز در ادامه با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در استان، لزوم توجه به توسعه زیرساخت حمل و نقل ریلی را موردتأکید قرارداد و گفت: سرمایه‌گذاری خوبی برای حمل‌ونقل ریلی نشده است. 

حمیدرضا حمیدی با بیان اینکه تصادفات جاده‌ای  یکی از عوامل مهم درمرگ‌ومیر در جامعه ایران است، افزود: طبق آمار در ۲۴ ساعت ۵۰ نفر قربانی حوادث ترافیکی می‌شوند که باید برای به حداقل رساندن این امر توجه ویژه شود.

وی ادامه داد: تصادفات رانندگی به دو بخش درون‌شهری و برون‌شهری تقسیم می‌شود که یکی از عوامل این تصادفات آن است که شهرها خودرو محور شده‌اند.

کد خبر 4796243

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =