آغاز عملیات اجرایی طرح‌های اشتغال‌زایی در شهرستان‌های استان بوشهر

بوشهر- مدیرعامل بنیاد برکت احسان از آغاز عملیات اجرایی طرح‌های اشتغال‌زایی در شهرستان‌های استان بوشهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین مدنی صبح جمعه در نشست با استاندار بوشهر اظهار داشت: عملیات اجرایی طرح اشتغال‌زایی در گناوه، دیر و دیلم تحت عنوان طرح اجتماع‌محور آغاز می‌شود.

ایجاد ۲ هزار شغل در گناوه، دیلم و دیر

وی تصریح کرد: با اجرای طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور، ۲ هزار شغل امسال در گناوه، دیلم و دیر ایجاد می‌شود و سال آینده این تعداد به ۴ هزار طرح افزایش می‌یابد.

مدنی اضافه کرد: در کشور در ۳۵۰ بنگاه حوزه صنعت و کشاورزی به شکل مشارکتی فعالیت شده و زیر ۵۰ درصد سهام آن‌ها را گرفته‌ایم و مدیریت این سهام به بخش خصوصی و مردم واگذارشده است.

مدیرعامل بنیاد برکت احسان افزود: باگذشت سه تا پنج سال از شرکت خارج می‌شویم و اولویت سهام بنیاد با واگذاری به سهامدار خصوصی است.

وی اظهار داشت: در استان بوشهر ۷ بنگاه در بخش‌های کشاورزی و صنعت در شهرستان‌های تنگستان، بوشهر و دیر راه‌اندازی شده است که تاکنون از چهار واحد آن خارج شدیم و فعالیت بنیاد در سه واحد دیگر همچنان ادامه دارد.

احیا واحدهای نیمه تعطیل و راکد

مدنی خاطرنشان کرد: طرح نهضت احیا کارگاه‌های راکد و نیمه تعطیل متناسب با ظرفیت منطقه‌ای آغازشده و در این راستا استان‌ها هر چه فعال‌تر باشند سال آینده بودجه بیشتری در این بخش دریافت می‌کنند.

مدیرعامل بنیاد برکت احسان با تأکید بر بهره‌مندی مسئولان استان از اجرای طرح نهضت احیا واحدهای تعطیل گفت: استان بوشهر کم برخوردار است و به‌طور حتم در حوزه فعال‌سازی واحدهای نیمه تعطیل در اولویت قرار خواهد گرفت.

مدنی گفت: بنیاد برکت ۵۰ هزار واحد مسکونی ویژه محرومان ساخته و تحویل متقاضیان داده است.

وی تصریح کرد: تاکنون شش‌هزار پروژه بزرگ در استان‌ها و نقاط محروم توسط این نهاد شامل پل‌سازی، راه‌سازی، آب‌رسانی، ساخت مدرسه، مسجد و مسکن محرومان در سطح کشور اجراشده است.

 مدیرعامل بنیاد برکت احسان از ساخت مدرسه در نقاط محروم خبر داد و خاطرنشان کرد: بنیاد برکت باهدف توانمندسازی کارآفرینان و محرومیت‌زدایی و ایجاد اشتغال پایدار توانسته گام مؤثری در این مسیر بردارد.

مدنی، با اشاره به اجرای طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور گفت: در اجرای طرح اجتماع‌محور بنیاد برکت ۱۰۰ هزار طرح اشتغال‌زایی در دست اجرا دارد که با تکمیل این طرح‌ها تا سال آینده زمینه اشتغال ۳۰۰ هزار نفر فراهم می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در قالب سه طرح سحاب، آسمان و آفتاب تدوین‌شده است خاطرنشان کرد: بر این اساس زنجیره شغلی در روستاها ایجاد می‌شود که بخشی شامل مشاغل خُرد و در قالب طرح سحاب و مشاغل کلان نیز در قالب طرح آفتاب انجام می‌شود.

مدیرعامل بنیاد برکت احسان با بیان اینکه تاکنون ۲۱ هزار طرح اجتماع‌محور در ۲۸ استان اجرایی شده گفت: تا پایان امسال تعداد این طرح‌ها به ۴۰ هزار و تا پایان سال آینده به ۱۰۰ هزار طرح با اشتغال‌زایی ۳۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

۴ هزار فرصت شغلی سهم استان بوشهر

مدنی، سهم استان بوشهر در اجرای این طرح اجتماع‌محور را ۴ هزار فرصت شغلی دانست و بیان کرد: تا پایان امسال نیمی از این تعهد اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بنیاد برکت با ۱۲ سال سابقه فعالیت در حوزه‌های مختلف از جمله بخش‌های عمرانی و زیربنایی خدمات ویژه‌ای ارائه کرده است خاطرنشان کرد: این بنیاد در استان بوشهر ۳۲ مدرسه، ۱۰ واحد خانه عالم و پروژه احداث مسکن محرومان با همکاری سپاه در دست احداث دارد.

مدیرعامل بنیاد برکت احسان از ساخت ۱۷۰۰ مدرسه خبر داد و خاطرنشان کرد: بنیاد برکت تاکنون هزار و ۷۰۰ مدرسه احداث کرده که از این شمار ‌هزار ۲۴۰ مدرسه تکمیل‌شده است که مساجد احداثی بنیاد نیز وضعیت مشابهی با مدرسه‌ها دارند.

کد خبر 4796295

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =