مجلس جای انسانهای درد کشیده و مردمی است

قزوین-نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین گفت:مجلس جای نمایندگانی درد کشیده، پاک دست و مردمی است و همه باید مراقب باشیم افرادی را انتخاب کنیم تا مجلسی قدرتمند، زنده و پویا تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آئین های عبادی و سیاسی نماز جمعه همچون هفته های گذشته با حضور مردم خداجو در مناطق مختلف استان قزوین برگزار شد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین در مسجدالنبی این شهر اظهار داشت: انسانها باید عزت و کرامت خود را حفظ کنند تا به سعادت برسند.

وی بیان کرد: امیدواریم خداوند به شایستگان درک قرآن و عمل به احکامش را بدهد تا ملتزم به تقوی باشیم.

خطیب جمعه قزو. ین تصریح کرد: نداشتن صداقت و ایمان و با نیرنگ با مردم صحبت کردن عاقبت ندارد و برخی در ذلت و غفلت آنقدر سقوط می کنند که رمق پشیمانی هم ندارند.

آیت الله عابدینی در خطبه دوم نماز با اشاره به برگزاری اجلاسیه نماز ظهارداشت: اجلاسیه سراسری نمازی در شهر گرگان با قرائت پیام رهبری آغاز شد و در این پیام آمده بود هر کس آرامش می خواهد آن را در نماز جستجو کند.

نماز موجب آرامش جامعه می شود

وی بیان کرد: یک جامعه نیز تنها با یاد و نام خدا و اقامه نماز به آرامش واقعی می رسد.

عابدینی تصریح کرد: خضوع در مقابل عظمت خداوند با سجده بندگان دیده می شود و وقتی که بندگی خود را اینگونه نشان می دهیم مورد لطف الهی قرار می گیریم.

وی افزود: انسانی که با رنگ و بوی خدایی زندگی کند به سعادت می رسد و نماز عاقبت انسان را ختم به خیر می کند.

امام جمعه قزوین گفت: قلب مریض به اجانب تکیه می کند و امنیت اجتماعی با توجه به نماز بیشتر می شود و هر جا نماز جلوه بیشتری دارد در آن جامعه دادگاه ها خلوت است، جرم و جنایت و آُسیب های اجتماعی کمتر می شود.

نماینده ولی فقیه در استان یادآورشد: اگر نماز در جامعه بیشتر شود بدون شک گناه و ظلم هم کمتر می شود و مردم در امینت قرار می گیرند.

ارتباط حوزه و دانشگاه بیشتر شود

وی در ادامه با اشاره به هفته پژوهش گفت: در هفته پژوهش برنامه های متنوعی در استان برگزار شد و جشنواره علامه حلی توسط حوزه و هفته پژوهش توسط دانشگاهها برگزار شد و نسبت به گذشته هم حوزه و هم دانشگاه بهتر عمل کردند.

آیت الله عابدینی اظهارداشت: خوشبختانه در هفته پژوهش شاهد ره آوردها، ابتکارات و نوآوری های زیادی از سوی جوانان بودیم و باید دانست دشمنان در جبهه علم و فناوری هم با ما جنگ را آغاز کرده اند و باید باور کنیم با سرمایه گذاری بیشتر روی جوانان و حمایت از استادان نخبه می توانیم دشمن را در این عرصه نیز شکست دهیم.

وی در خصوص اهمیت حمل و نقل در کشور هم افزود: دولت با گرانی بنزین باید مسئولیت خود را در تامین نیاز رانندگان زحمتکش انجام دهد تا این افراد در خدمت به کشور موثر باشند و دچار چالش بیشتر نشوند.

خطیب جمعه قزوین اظهارداشت: البته رانندگان در برابر حوادث بصیرت نشان دادند و سختی را تحمل کردند و آب به اسیاب دشمن نریختند که هم تشکر می کنیم و هم باید به مشکلات آنها و توسعه حمل و نقل عمومی توجه بیشتری کرد تا مشکلات کمتر شود.

امام جمعه قزوین شهادت آیت الله مفتح را تسلیت گفت و از نقش این شهید در وحدت حوزه و دانشگاه تجلیل کرد و یادآورشد: نگاه دانشگاه به حوزه و بالعکس ارزشمند است و با وحدت این دو نهاد می توان کارهای بزرگی را عملیاتی کرد.

آغاز شمارش معکوس نابودی اسرائیل

وی در خصوص نامگذاری جهان عاری ازخشونت هم گفت: این شعار با نابودی اسراییل و رژیم های غاصب محقق می شود زیرا روزگاری صهیونیست ها هر غلطی می خواستند می کردند و در شهرها سرمایه گذاری داشتند و بر ملتها مسلط بودند و در همین استان ما هم آمدند ولی امروز جمهوری اسلامی آنها را کنترل می کند و شمارش معکوس سقوط اسراییل آغاز شده است و امیدواریم شاهد نابودی آنها باشیم.

آیت الله عابدینی افزود: داعش را غرب خلق کرد تا به اهدافش برسد و امروز بلای جان خودشان شده است و هر بلایی که سر داعش آمد بزودی نصیب صهیونیست ها خواهد شد.

وی گفت: خداوند وعده داده آینده جهان با آمدن مصلح جهانی توام با آرامش و تسلط مستضعفان بر مستکبران خواهد بود و همه برای مبارزه با کفر و نفاق ستم و تعدی باید آماده باشیم.

مردم به تشکیل مجلسی قوی کمک کنند

خطیب جمعه قزوین در ادامه خطبه های نماز اظهارداشت: دشمن خط قرمز ما یعنی امنیت را نشانه گرفت و باید  در  آینده هم آماده و مراقب توطئه دشمنان باشیم تا از زاویه دیگر صدمه نبینیم.

وی بیان کرد: این روزها موضوع انتخابات مجلس مطرح است و باید دانست داشتن یک مجلس قوی و هم نوا با مردم می تواند مشکلات را کم کند.

آیت الله عابدینی اظهارداشت: کسانی که درد مردم را می فهمند باید وارد مجلس شوند که نداری و فقر مردم را درک کرده باشند و مرفه بی درد برای مجلس مناسب نیست.

وی گفت: امیدواریم با هوشیاری مردم و انتخاب افرادی سالم و پاک دست مجلسی زنده و پویا و مردمی داشته باشیم.  

کد خبر 4796422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =