دبیرخانه دائمی جشنواره «خانواده رضوی» تشکیل می‌شود

مشهد - معاون گفتمان‌سازی بنیاد ملی خانواده در خصوص تداوم جشنواره خانواده رضوی گفت: بنیاد متولی شده تا دبیرخانه دائمی جشنواره شکل گیرد و در دیگر جشنواره‌های مرتبط نیز حضور فعال داشته باشد.

محمدرضا فرقانی، در گفتگو با خبرنگار مهر، درخصوص جشنواره خانواده رضوی، اظهار کرد: بنیاد ملی خانواده بعد از دیدار با رهبری که در ۲۴ مرداد سال جاری صورت گرفت و با تأکید ایشان بر کارهای فکری، تحقیقی و عملی در حوزه خانواده و ایجاد هم‌افزایی میان آن‌ها، فرصتی ایجاد کرد تا بتواند نگاه جامعی به مسائل، مشکلات، ظرفیت‌ها و فرصت‌های این حوزه داشته باشد و پس از شناسایی و مشخص شدن ایده‌های برگزیده‌، از آنان استفاده کند. 

وی درخصوص تداوم جشنواره خانواده رضوی، بیان کرد: بنیاد ملی خانواده، متولی شده است تا دبیرخانه دائمی جشنواره خانواده رضوی راه‌اندازی شود و در دیگر جشنواره‌های مرتبط با موضوع خانواده نیز حضور فعال داشته باشد.

فرقانی افزود: باتوجه به عمق و پیچیدگی مسائل حوزه خانواده، تک ایده‌ها به تنهایی نمی‌توانند مسائل و مشکلات ما را حل کنند و نیاز به یک نگاه کلان و کل‌نگر در همه حوزه‌ها داریم تا مسیر به‌کارگیری این ایده‌ها تسریع شود.

وی با اشاره به نقش واسطه بودن بنیاد میان دریافت این ایده‌ها و بخش‌هایی که عملی کردن آن‌ها را ممکن می‌کند، عنوان کرد: بنیاد ملی خانواده، ایده‌هایی که ناظر به ظرفیت‌های مردمی هستند را میان گروه‌های مردمی و کنشگران حاضر در میدان کار معرفی کرده و ایده‌هایی که ناظر به ظرفیت‌های حاکمیتی هستند را به فضاهای تصمیم‌سازی برده و آنها را به منصه ظهور و بروز و عملیاتی شدن می‌رساند.

معاون گفتمان‌سازی بنیاد ملی خانواده ادامه داد: اگر بتوانیم طرح مسئله مشخصی در این حوزه داشته باشیم و سپس از مردم بخواهیم در این حوزه‌ها به ما ایده دهند، بهره‌وریمان افزایش پیدا می‌کند.

کد خبر 4796611

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 0 =