همکاری کامل پلیس و سامانه یکپارچه معاینه فنی کشور برای استعلام

سعید قیصر گفت: ما بر اساس نیاز هر موقع دوربین‌های شهر تهران استعلام بگیرند، ‌پاسخ خواهیم داد و مجموعه پلیس و سامانه سیمفا همکاری خوبی دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور درباره اینکه چرا اطلاعات سازمان یکپارچه معاینه فنی کشور (سیمفا) در اختیار شهرداری تهران قرار نمی‌گیرد، گفت: این اطلاعات را شهرداری تهران برای اجرای طرح LEZ نیاز دارد که خودروهای فاقد معاینه فنی، کاربراتوری و فرسوده را در این محدوده شناسایی و اعمال قانون کند.

مدیر اجرایی معاینه فنی خاطرنشان کرد: دوربین‌های سطح شهر پلاک خودروها را برداشت می‌کنند و از سامانه سیمفا استعلام می‌گیرند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور گفت:‌ برای شهرداری تهران متاسفم که عاجز از کنترل و کاهش آلودگی هوا شده و با این شیوه فرار رو به جلو می‌کند و وقتی قادر و توان کنترل و کاهش آلایندگی هوا را ندارند نباید دستگاه‌های دیگر را متهم کنند. 

قیصر افزود: دوربین‌های سطح شهر تهران از ابتدای امسال تا کنون ۴۱۶ میلیون بار از سیمفا استعلام گرفتند و با این استعلام‌هایی که از پلیس و این سامانه دریافت کرده‌ایم چه رفتاری انجام داده‌اید؟

وی تصریح کرد:‌ ۳۹۳ میلیون استعلام مشخص می‌کرد که این تعداد خودرو دارای معاینه فنی هستند ولی ۲۳ میلیون خودروی مشخص شده فاقد معاینه فنی بودند آیا این خودروها اعمال قانون شده‌اند و آیا این تعداد جریمه اعمال شده است؟ در صورتی که این اقدام باید در راستای کاهش آلودگی هوا انجام شود.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور خطاب به شهرداری تهران گفت: چه اقداماتی را برای کاهش آلودگی هوا به درستی به سرانجام رسانده‌اید؟ از ۲۳ میلیون خودروی فاقد معاینه فنی بر اساس استعلام‌های سیمفا ۱۰ میلیون خودرو کاربراتوری و فرسوده بودند که باید از چرخه تردد خارج شوند.

قیصر گفت:‌ بر اساس قانون باید خودروهای فاقد معاینه فنی روزانه ۵۰ هزار تومان جریمه شوند و مبالغ این جریمه‌ها در راستای توسعه حمل و نقل عمومی هزینه شود. حال آیا این تعداد خودروها اعمال قانون شده‌اند؟

وی  گفت: روزانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار استعلام به شهرداری تهران پاسخ داده‌ایم و قرار نیست کل دیتای پلیس و سیمفا در اختیار شهرداری تهران باشد و با آن کار تجاری انجام دهند.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور یادآور شد: ما بر اساس نیاز هر موقع دوربین‌های شهر تهران استعلام بگیرند، ‌ پاسخ خواهیم داد و مجموعه پلیس و سامانه سیمفا همکاری خود را در این خصوص داشتند.

  قیصر تاکید کرد: سال گذشته هم ۲۲۲ میلیون استعلام خودرو از سامانه سیمفا گرفته شد که ۱۷ میلیون استعلام خودرو فاقد معاینه فنی بودند.  

کد خبر 4796613

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =