بررسی ۸۳ پرونده حوادث کار در ایلام طی سال جاری

ایلام - معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایلام بااشاره به اینکه امسال حوادث ناشی ازکار در ایلام سیرنزولی دارد، گفت: ۸۳ پرونده حوادث کار در ایلام طی سال جاری بررسی شده است.

آیت الله نرگسی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ارزیابی اداره بازرسی کار در حوزه شاخص های تعیین شده و مؤثر به منظور کاهش حوادث ناشی از کار و راهبری بازرسی شرایط کار و رعایت مقررات ایمنی در کارگاه های مشمول قانون کار در شش ماهه اول سال ۹۸ گفت: نظارت بر حسن اجرای قانون کار از طریق انجام بازرسی ها در سال ۹۸ به ۳۹۱۶ مورد بازرسی رسیده است.

وی اظهار کرد: بازرسی ویژه در خصوص اجرای مواد ۳ و ۶ آئین نامه مشاغل سخت و زیان آور در سال ۹۸ به بالاتر از حد نصاب تعیین شده خود در حوزه عملکردی( که تعداد ۲۵۰ مورد پیش بینی عملکرد بوده) با تلاش همکاران بازرس کار این تعداد به ۲۸۱ مورد رسیده است.

نرگسی ادامه داد: تعداد کمیته های حفاظت فنی و بهداشت کار در سال ۹۸ به ۱۲۴ مورد تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در  کارگاهها رسیده است

وی افزود: بررسی درخواست های متقاضیان اخذ تأیید صلاحیت مسئولین ایمنی در شش ماهه اول سال ۹۸ به ۱۴۹ مورد ثبت در سامانه تأیید صلاحیت مسئولین ایمنی استان رسیده که از مهم ترین شاخص های عملکردی در این اداره می باشد.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: تعداد کل حوادث بررسی شده در شش ماهه اول سال ۹۸ ،۸۳ حادثه بررسی شده توسط بازرسان کار استان بوده که با تلاش همکاران بازرس کار و انجام بازرسی های مداوم و مستمر و ارائه آموزش های لازم به کارگران و کارفرمایان این تعداد حادثه رسیده که از مهم ترین شاخص های عملکردی در حوزه بازرسی کار، کاهش  میزان حوادث ناشی از کار است.

وی اظهار کرد: تعداد در خواست های بررسی شده در کمیته های بدوی و تجدید نظر مشاغل سخت و زیان آور در سال ۹۸، ۳۰۰ مورد درخواست در کمیته های فوق بوده است.

کد خبر 4796716

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 5 =