۷۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به طرح‌های پژوهشی اعطاء شد

بیرجند- مسئول سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: ۷۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض از ابتدای سال به طرح‌های پژوهشی منتخب در خراسان‌جنوبی اعطاء شده است.

به گزارش خبرنگارمهر، مرتضی عظیمی‌فر صبح شنبه در نشست خبری با اشاره به برنامه‌های هفته پژوهش اظهارکرد: یکی از برنامه‌های سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با همکاری نهادهای ذی ربط ایجاد خانه نخبگان است.

مسئول سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: خانه نخبگان در گذشته نیز با محوریت علوم فنی و مهندسی فعالیت داشته ولی تأکید ما بر ایجاد خانه نخبگان با محوریت علوم انسانی است.

عظیمی‌فر ادامه‌داد: در این خانه نخبگان از ظرفیت نیروهای مسلح، دانشگاهیان و حوزه‌های علمیه برای ارتقاء علوم انسانی استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: در سال جاری هشت طرح پژوهشی را مورد حمایت قرار دادیم که از این تعداد چهار طرح به نتیجه رسیده است و چهار طرح دیگر در دست اقدام است که امیدواریم آن نیز در آینده نزدیک به نتایج مد نظر برسد.

مسئول سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت:  این طرح‌ها در زمینه موضوعات مختلف حوزه فناوری اطلاعات، الکترونیک و مکانیک است.

عظیمی‌فر بیان‌کرد: حمایت‌های سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از طرح‌ها بر اساس احصاء نیازهای جامعه و کیفیت سنجی این پژوهش‌ها و طرح‌ها است تا بتواند گره‌گشایی از امور داشته باشد.

وی ادامه‌داد: حمایت‌های سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی از طرح‌ها در دو قالب مادی و معنوی است که در حوزه مادی تسهیلات بلاعوضی به طرح‌های منتخب برای به نتیجه رسیدن اعطاء می‌شود.

مسئول سازمان علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی اظهارکرد: میزان تسهیلات پرداخت شده به هر طرح آماتور تا سقف پنج میلیون تومان است و طرح‌های نیمه حرفه‌ای نیز به مرکز ارسال و در مرکز نیز تا سطح ۲۵ میلیون تومان مورد حمایت قرار می‌گیرند.

عظیمی‌فر یادآور شد: تاکنون در خراسان‌جنوبی نزدیک ۴۰ میلیون تومان از طرح‌های آماتور و ۳۰ میلیون تومان از طرح های نیمه حرفه ای حمایت شده است.

وی گفت: در حوزه حمایت‌های معنوی نیز نهایت تلاش خود را برای توانمند سازی نخبگان و همچنین بازاریابی و تجاری‌سازی محصولات مرتبط با طرح‌های پژوهشی انجام می‌دهیم.

کد خبر 4796922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =