۱۹۲ میلیارد تومان تسهیلات به زوجین جوان خراسان جنوبی پرداخت شد

بیرجند- مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی از پرداخت ۱۹۱ میلیارد و ۹۵۸ میلیون تومان تسهیلات به زوجین جوان استان طی هشت ماه گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن عزیزی پیش از ظهر شنبه در نشست هم اندیشی خیران ازدواج استان اظهار داشت: در حال حاضر یکی از سیاست های اداره کل ورزش و جوانان استان استفاده از ظرفیت خیران در حوزه های مختلف اتس.

وی با اشاره به راه اندازی مجمع خیران ورزش یار در استان، گفت: خیران تاکنون در حوزه ورزش گام های خوبی برداشته اند اما جای مجمع خیران ازدواج در استان خالی است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی با تأکید بر اینکه باید از ظرفیت خیران در جهت ازدواج آسان و پایدار استفاده کرد، بیان کرد: در حال حاضر نهادها و سمن مختلفی در حوزه ازدواج مشغول به فعالیت هستند و به دنبال این هستیم که همه این نهادها و سمن ها زیر مجموعه یک مجمع باشند تا از موازی کاری جلوگیری شود.

برگزاری ۱۴۵ دوره آموزشی

عزیزی به ثبت هزار و ۹۲۸ فقره ازدواج در استان طی سه ماهه نخست امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر میانگین سنی ازدواج در زنان ۲۲.۲ سال و در مردان ۲۶.۹ سال گزارش شده است.

وی، نسبت طلاق به ازدواج در این مدت را ۱۶.۵ اعلام کرد و گفت: در این مدت ۳۱۸ فقره واقعه طلاق در استان ثبت شده است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی اضافه کرد: میانگین سنی طلاق در استان نیز برای زنان ۲۹.۸ سال و برای مردان ۳۴.۲ سال اعلام شده است.

عزیزی با اشاره به اینکه وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان دو وظیفه مهم بر عهده دارد، بیان کرد: یکی از این وظایف برگزاری دوره های آموزشی جامع و مستمر برای جوانان است.

وی اضافه کرد: در این راستا طی هشت ماه گذشته ۱۴۵ دوره و کارگاه آموزشی قبل، حین و پس از ازدواج در استان برگزار شده است.

۲۳۷ هزار جوان و دو مرکز مشاوره

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی، پرداخت تسهیلات کم بهره را یکی دیگر از وظایف این وزارت در حوزه جوانان عنوان کرد و گفت: در این بخش نیز طی هشت ماه گذشته هشت هزار و ۶۰۴ نفر متقاضی وام ازدواج بودند که از این تعداد تاکنون شش هزار و ۴۰۷ نفر بودند.

عزیزی با بیان اینکه ۷۴.۵ درصد متقاضیان موفق به دریافت این تسهیلات شده اند، بیان داشت: در مجموع طی این مدت ۱۹۱ میلیارد و ۹۵۸ میلیون تومان تسهیلات به زوجین جوان استان پرداخت شده است.

وی از وجود ۲۳۷ هزار جوان در استان خبر  داد و گفت: طبق استاندار باید به ازای هر ۱۰ هزار نفر یک مرکز مشاوره در استان داشته باشیم که در حال حاضر در خراسان جنوبی دو مرکز فعال است.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی ادامه داد: برای رسیدن به استاندارد کشوری باید این تعداد به ۲۳ مرکز افزایش پیدا کند.

عزیزی همچنین از راه اندازی کمپین ازدواج آسان در استان خبر داد و گفت: به منظور ترویج ازدواج آسان به دنبال راه اندازی این کمپین هستیم.

وی با بیان اینکه طبق تحقیقات انجام شده در حال حاضر همسرآزاری به عنوان دومین آسیب استان شناخته شده است، بیان داشت: بنابراین باید به آموزش ها و مشاوره های حین ازدواج در استان بیشتر پرداخته شود.

کد خبر 4797172

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =