توسعه همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه تهران با دانشگاه‌های چین

رئیس دانشگاه تهران گفت: تلاش داریم همکاری‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تهران را با دانشگاه‌های چین به عنوان یکی از کشورهای راهبردی در توسعه همکاری‌های بین‌المللی گسترش دهیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود نیلی احمدآبادی در دیدار با هیأتی از دانشگاه مطالعات بین‌المللی پکن به معرفی دانشگاه تهران، پردیس‌ها و مؤسسات وابسته به این دانشگاه پرداخت و گفت: بین‌المللی سازی و همکاری‌های بین‌المللی به عنوان یکی از اهداف سه‌گانه برنامه پنج‌ساله دانشگاه تهران است و تلاش داریم همکاری‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه با دانشگاه‌های چین به عنوان یکی از کشورهای راهبردی در توسعه همکاری‌های بین‌المللی گسترش یابد.

هیأت چینی نیز بر توسعه همکاری‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت در قالب تبادل استاد و دانشجو، مأموریت‌های پژوهشی، فرصت‌های مطالعاتی و دوره‌های مشترک با دانشگاه تهران به‌ویژه در حوزه زبان‌های خارجی و گردشگری ابراز علاقه‌مندی کرد.

در این جلسه مقرر شد موضوع برگزاری کارگاه آموزشی مشترک در زمینه گردشگری و روش‌های جذب گردشگر چینی و ایرانی در دانشگاه تهران و یا پردیس بین‌المللی کیش و نیز گذراندن فرصت‌های مطالعاتی استادان و دانشجویان دو دانشگاه در برنامه‌های آتی همکاری دو دانشگاه به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

با توجه به اینکه حضور گروهی از دانشجویان دانشگاه مذکور در مرکز بین‌المللی آموزش زبان فارسی دانشگاه تهران بسیار موفقیت‌آمیز ارزیابی شده است مقرر شد دانشگاه تهران در سال آینده نیز پذیرای گروه دیگری از این دانشجویان باشد.

همچنین مقرر شد اطلاع‌رسانی در خصوص کنفرانس‌های بین‌المللی، آموزش زبان چینی و آموزش زبان فارسی صورت بگیرد و دو دانشگاه به‌ویژه در برنامه یک راه، یک کمربند همکاری‌های متقابل را در برنامه‌های همکاری مد نظر داشته باشند.

کد خبر 4797506

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 4 =