رفع خطر سیل در شیراز با ٢۶ میلیارد تومان/اعتباری تخصیص نیافت

شیرازمدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری داری فارس گفت:  بیش از ٢۶ میلیارد تومان برای رفع خطر سیل در دو منطقه سعدیه و دروازه قرآن نیاز است. 

به گزارش خبرنگار مهر، شهرام منتصری شنبه در شورای کشاورزی استان بیان کرد: برای رفع خطرات سیلاب در منطقه دروازه قرآن ٧ بند و در منطقه سعدی ١٢ بند در نظر گرفته شده است. 

وی افزود: در راستای ایجاد بند در دروازه قرآن ٩ میلیارد تومان و در منطقه سعدی نیز ١٧ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این سازمان است. 

مدیرکل منابع طبیعی استان فارس تاکید کرد: اعتباری برای این موضوع در نظر گرفته نشده و ردیف مجزایی در این سازمان نداشته و در قالب اعتبارات سازمان جنگل ها و دمراتع کشور آمده است. 

منتصری در خصوص اعتبارات سازمان جنگل ها گفت: در راستای اجرای پروژه های آبخیزداری در استان فارس مقرر شده ۶٧ میلیارد تومان توسط سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور و به همین میزان توسط استان فراهم شود. 

وی با اشاره به اینکه هنوز هیچ گونه اعتباری استانی تامین نشده است افزود: سازمان برنامه و بودجه هنوز نتوانسته اعتبارات استانی را فراهم کند. 

منتصری در خصوص عدم اجرای طرح های آبخیزداری در فارس متذکر شد: در استان فارس بیش از دو هزار و ٨٠٠ پروژه آبخیز داری در استان اجرایی شده و ۴١ پروژه دیگر نیز در حال فعالیت است .

او افزود: ٢٠٠ طرح  آبخوان داری نیز با پیش‌بینی بیش از هزار و ٨٠ میلیارد تومان  اعتبار نیز تدوین شده و پس از جذب اعتبارات لازم در این بخش این طرح ها نیز اجرایی خواهند شد. 

کد خبر 4797601

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =