۷ پژوهشگر دانشگاه کاشان در جمع یک درصد دانشمندان برتر جهان اسلام

کاشان - معاون پژوهشی دانشگاه کاشان گفت: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) هفت پژوهشگر دانشگاه کاشان در سال ۲۰۱۸ در جمع یک درصد دانشمندان برتر جهان اسلام قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید منعم زاده شامگاه شنبه در جمع خبرنگاران از برگزاری ویژه برنامه روز پژوهش در دانشگاه کاشان خبر داد و اظهار داشت: این برنامه صبح سه شنبه از ساعت ۹ الی ۱۲ صبح با حضور لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور برگزار می شود.

وی با اشاره به تقدیر و تجلیل از دانشجویان و اساتید نمونه پژوهشی در این ویژه برنامه ابراز داشت: در این برنامه از ۳۲ دانشجوی نمونه پژوهشی و ۶۲ دانشجوی نمونه آموزشی تقدیر می شود.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان تصریح کرد: در این مراسم همچنین از ۳۶ استاد نمونه پژوهشی و فناوری دانشگاه کاشان نیز تقدیر می شود.

پژوهشکده‌ها با رویکرد مساله‌ محور و تقاضا ‌محور باید فعالیت کنند

وی همچنین از تصویب دستور العمل جدید تشکیل، فعالیت و ارزیابی واحدهای پژوهشی در هیأت امنای دانشگاه کاشان خبر داد و اذعان داشت: بر اساس آئین نامه‌ای که اخیرا از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است پژوهشکده‌ها با رویکرد مساله‌محور و تقاضا ‌محور باید فعالیت کنند.

منعم زاده با اشاره به اینکه طبق این دستورالعمل واحدهای پژوهشی منطبق با برنامه پژوهشی مشخص تشکیل خواهند شد، خاطرنشان کرد: پژوهشکده ها باید بر اساس نیاز سازمان‌های دولتی و عمومی و سازمان‌های بخش خصوصی و تأمین مالی آنها فعالیت کنند و پس از اجرای برنامه پژوهشی مصوب شده مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت تا بر اساس ارزیابی‌های انجام شده نسبت به تداوم فعالیت آنها تصمیم گیری شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از قرارگیری هفت پژوهشگر و محقق دانشگاه کاشان در بین یک درصد دانشمندان برتر جهان اسلام خبر داد و بیان داشت: این افراد بر اساس گزارش پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) معرفی شده اند.

معاون پژوهشی دانشگاه کاشان افزود: مسعود صلواتی نیاسر در سه رشته شیمی، مهندسی شیمی و مهندسی مواد، علی قربانپور آرانی، محمد عارفی و رضا کلاهچی در رشته مکانیک و علیرضا اشرفی، اکبر محبی و عباس سعادتمندی در رشته ریاضی هفت پژوهشگر دانشگاه کاشان هستند که در جمع یک درصد دانشمندان برتر جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه پایگاه استتنادی علوم جهان اسلام چهار شاخص را به عنوان معیار پیشنهادی برای سنجش میزان تاثیر گذاری پژوهشگران برتر ارائه می کند اظهار داشت: نرخ خوداستنادی ، تعداد کل استنادها به تعداد کل مقالات استنادکننده، تنوع جغرافیایی مقالات استنادکننده و تخصص گرایی از معیارهای معرفی پژوهشگران برتر است.

کد خبر 4797612

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 14 =