شهر قم زیرپوشش دوربین‌های ترافیکی/۲۰ پل عابر پیاده مکانیزه می‌شود

قم - مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: ۳۲ دوربین تردد شمار در ورودی‌های شهر و رودخانه نصب شده و همچنین ۱۱۰ دوربین کنترلی و ۱۱۰ دوربین نظارتی در شهر فعال است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نیک در نشست خبری که ظهر شنبه در شهرداری قم برگزار شد، یکی از مهم‌ترین اقداماتی که شهرداری در دستور کار دارد را مکانیزه کردن پل‌های عابر پیاده دانست و اظهار کرد: در حال حاضر ۵۲ پل عابر پیاده در شهر وجود دارد.

وی از مکانیزه شدن ۲۰ پل عابر پیاده در سال آینده خبر داد و افزود: در حال حاضر ۵۲ پل عابر پیاده در سطح شهر وجود دارد که ۲۰ پل عابر پیاده در سال آینده به آسانسور مجهز شده و ۱۳ پل مکانیزه دیگر نیز نصب خواهد شد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر اینکه رنگ‌آمیزی معابر در ارتقاء رفتار ترافیکی شهروندان تأثیرات مطلوبی دارد، گفت: رنگ‌آمیزی در معابر بر اساس الگوی مشخص در سطح شهر انجام می‌شود.

وی اعتبار تخصیص داده شده برای رنگ آمیزی معابر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: بیش از ۹ میلیارد تومان به رنگ آمیزی معابر اختصاص داده شد و برای رنگ آمیزی معابر در سال آینده نیز اعتباری بیش از ۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

 نیک در بخش دیگری از سخنان خویش به بودجه صرف شده برای نصب و اجرای تابلوهای راهنمای مسیر اشاره و بیان کرد: طی امسال بیش از ۲ میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده که در سال آینده این مبلغ به چهار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

وی همچنین از نصب ۳۲ دوربین تردد شمار در ورودی‌های شهر و رودخانه خبر داد و بیان کرد: ۱۱۰ دوربین کنترلی و ۱۱۰ دوربین نظارتی در شهر فعال است.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از ورود بیش از ۲۵ هزار خودرو به شهر قم در روزهای مناسبتی خبر داد و گفت: در حال حاضر تعداد ۵ هزار و ۴۳۰ جایگاه پارک در هسته مرکزی شهر وجود دارد که نمی‌توانیم آن را بر اساس تعداد خودروهای واردشده به شهر افزایش بدهیم.

وی از افزایش پارکومترها از ۸ معبر به ۳۲ معبر خبر داد و گفت: این عملیات نیز برای گردش پارک و برقراری عدالت پارک در معابر شلوغ با سیستم جدید بعد از تصویب شورای شهر به اجرا می‌رسد.

نیک در پایان سخنان خود با بیان اینکه ایجاد مسیرهای ایمن پیش از اجرای سیستم‌های نوین دوچرخه‌سواری ضرورت دارد، خاطرنشان کرد: طرح مطالعات ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استفاده گسترده دوچرخه در شهر با همکاری دانشگاه قم آغازشده است.

کد خبر 4797619

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =