بخش تعاون نیاز به بازبینی دارد

زنجان-معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان تاکید کرد: در شرایط کنونی، بخش تعاون نیاز مبرم به بازبینی دارد تا مدیریت‌ها در این بخش بهبود یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرامرز نیک‌سرشت شامگاه شنبه در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در محل اتاق بازرگانی استان زنجان، با بیان اینکه آنچه که امروز بیش از همیشه حائز اهمیت است، این است که تحریم‌ها به‌ویژه در حوزه نفتی باعث شده است تا سایر بخش‌های اقتصادی کشور که مغفول مانده بود، به تحرک واداشته شود، گفت: آمار فعالیت‌های اقتصادی در بخش‌های غیرنفتی حاکی از آن است که باید تحریم‌ها را به فال نیک بگیریم.

وی از بخش تعاون به عنوان یکی از بخش‌های تاثیرگذار در عرصه اقتصادی یاد کردو با بیان اینکه باید کارگروه‌های تخصصی در راستای تقویت این بخش تشکیل شود، افزود: برگزاری جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی به گونه‌ای است که انتظار داریم کارگروه‌های تخصصی برای ارائه راه‌حل جهت رفع مشکلات تشکیلشده و در این راستا بخش تعاون در اولویت قرار گیرد.

نیک سرشت با یادآوری اینکه برای تعاونی‌ها در اقتصاد ملی نقش تعیین‌کننده‌ایدیده شده اما در عمل تا به امروز این مه محقق نشده است، تصریح کرد: آمارها در حوزه تعاون حاکی از آن است که نقش تعاونی‌ها در اقتصاد ملی آن‌طور که باید دیده نشده و در این زمینه کوتاهی شده است، به همین خاطر مهم‌ترین کاری که امروز می‌توان در حوزه تعاونی‌ها انجام داد، پررنگ‌تر کردن جایگاه این بخش در نظام اقتصادی است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار زنجان با تاکید بر اینکه اتفاق مهمی که امروز می‌تواند در بخش تعاونی‌ها صورت گیرد، بازبینی در خصوص این بخش است تا به واسطه این بازبینی، شاهد بهبود وضعیت مدیریت در حوزه تعاونی‌ها باشیم، ادامه داد: آنچه که مسلم است، این است که دولت این توان را ندارد که در همه بخش‌های اقتصادی ورود پیدا کند، به همین خاطر باید نقش تعاونی‌ها در این عرصه پررنگ‌تر دیده شود.

نیک‌سرشت با اشاره به اینکه اقتصاد کشور، تک‌محصولی است و همین امر حاکی از آن است که تحریم ایران در حوزه نفتی که باعث تحرک سایر بخش‌های اقتصادی می‌شود را باید به فال نیک گرفت، اظهار کرد: یکی از بخش‌هایی که می‌توان با فعال کردن آن، تحریم‌ها را بی‌اثر کرد، حوزه تعاون است و امیدواریم با رفع مشکلاتی که در این بخش وجود دارد، نقش آن را در نظام اقتصادی پررنگ‌تر ببینیم.

وی در ادامه، مصرف نادرست آب در بخش کشاورزی را یکی از دغدغه‌های امروز عنوان کرد و گفت: آمار حاکی از آن است که مصرف بیش از 90 درصدی آب در حوزه کشاورزی، رقم نامعقول و غیرمنطقی است، به همین خاطر یکی از نیازهای امروز برای رفع این مشکل، توسعه کشاورزی صنعتی در راستای بهره‌وری بیشتر در حوزه کشاورزی است.

کد خبر 4797686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =