نظارت بر روند پرداخت تسهیلات بانک‌ها ضروری است

کرج - معاون اقتصادی استانداری البرز بر لزوم نظارت بر پرداخت تسهیلات بانک‌های استان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، جهانگیر شاهمردای ظهر امروز در سومین جلسه شورای هماهنگی بانک های استان البرز، گفت: در نگاهی به سیمای کلی نظام بانکی استان می توان به وضوح شاهد عملکرد مثبت بانک ها در حوزه های مختلف منابع، مصارف و حمایت از طرح های اقتصادی و بسته رونق تولید بود.

وی افزود: به منظور ارزیابی عملکرد دقیق بانک های استان تا پایان ماه جاری بر اساس شاخص های پیش بینی شده، از بانک های برتر در حوزه های مختلف تقدیر به عمل خواهد آمد.

معاون اقتصادی استانداری البرز با اشاره به اینکه نظارت بر روند پرداخت تسهیلات از جمله ضرورت هایی است که باید مورد توجه و دقت نظر دبیرخانه شورای بانک های استان قرار گیرد، یادآور شد: مشارکت در فعالیت های اقتصادی استان در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی به سر می برد ضرورتی است که موجب می شود با نظارت کافی بر نحوه پرداخت تسهیلات، منابع بانکی به سمت تولید و اشتغال هدایت شود.

شاهمرادی به غیرقابل پذیرش بودن فریز کردن بخشی از تسهیلات از سوی برخی بانک های استان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه گزارش هایی در استان ها اعلام شده که بانک ها قسمتی از تسهیلاتی که می خواهند به متقاضی پرداخت کنند که سود و کارمزد آن مطابق سود و کارمزد شورای پول و اعتبار و حداکثر با سود ۱۸ است بانک ها قمستی از تسهیلات را به عنوان سپرده نگه می دارند که این کار مورد تایید بانک مرکزی نیست.

شاهمرادی تصریح کرد: این موضوع از سوی حوزه قضایی نیز منعکس شده است که اگر کاری در این حوزه انجام شود تخلف محسوب می شود مگر اینکه متقاضی برای گرفتن تسهیلات مبلغی را به عنوان وثیقه و رهن بگذارد در غیر اینصورت اگر بانک ها خود مستقیما به این موضوع ورود کنند، تخلف محسوب شده و با آنان برخورد قانونی می شود.

کد خبر 4798314

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 5 =