فوتبال کردستان رها شده است/پیشکسوتان خارج از گود

سنندج - پیشکسوتان فوتبال استان کردستان از وضعیت حاکم بر این رشته ورزشی انتقاد کرده و خواستار تجدیدنظر مسئولان در راستای کمک به ارتقای فوتبال این استان شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری اعضای هیئت مدیره کانون پیشکسوتان فوتبال سنندج شامگاه یکشنبه با حضور خبرنگاران رسانه‌های جمعی برگزار شد و در این نشست از وضعیت حاکم بر فوتبال استان کردستان به شدت انتقاد شد.

در جریان برگزاری این نشست در ابتدا بیژن ذوالفقارنسب از چهره‌های شاخص فوتبال کشور ضمن انتقاد از بی تفاوتی ها نسبت به فوتبال استان کردستان، گفت: متاسفانه هیئت فوتبال استان کردستان طی چند سال اخیر هیچ چگونه حمایتی از این رشته ورزشی پرطرفدار انجام نمی دهد.

وی با اشاره به اینکه امروز فرصت برای فعالیت فوتبالی در کردستان فراهم نیست، افزود: انتخابات پیش روی هیئت فوتبال استان کردستان مهندسی شده و فرمایشی است.

پرویز داراب پور دیگر پیشکسوت فوتبال استان کردستان نیز در این نشست، اظهار داشت: ما به عنوان اعضای کانون پیشکسوتان به عنوان یک نهاد ثبت شده قانونی به دنبال توسعه و اعتلای ورزش استان به ویژه رشته‌ فوتبال هستیم.

وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در راستای رفع مشکلات فوتبال در استان کردستان، افزود: با کمال تاسف بعضی از مسئولانو مدیران استان و شهرستان در خصوص حاکم شدن وضعیت فعلی و فوتبال استان کردستان مقصر هستند.

این پیشکسوت فوتبال کردستان گفت: پیشکسوتان فوتبال در استان به هیچ عنوان به دنبال مطرح شدن خود نیستند چون فقط نیت ما این است که به عناوین مختلف در راستای توسعه ورزش به ویژه فوتبال کمک کنیم.

علی خوشنودی دیگر پیشکسوت فوتبال استان کردستان اظهار داشت: هیچ کدام از ما به عنوان اعضای کانون به دنبال ریاست هیئت فوتبال استان نبوده و نیستیم.

وی گفت: ما به دنبال مصلحت فوتبال استان کردستان هستیم و می خواهیم که بار دیگر فوتبال در کردستان به جایگاه قبلی خود در سال‌های گذشته برگردد.

این پیشکسوت فوتبال استان کردستان اظهار داشت: متاسفانه اعمال نفوذ در راستای برگزاری انتخاباتی سوری و فرمایشی در فوتبال استان کردستان صورت گرفته و این روند به هیچ عنوان مورد رضایت ما نیست.

وی گفت: امروز اصرار رئیس فدراسیون فوتبال برای حمایت از فردی خاص برای کسب صندلی ریاست هیئت به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و متاسفانه رئیس فدراسیون به دنبال این است تا با انتخاب این فرد در اردیبهشت ماه سال آینده نیز در انتخابات فدراسیون پیروز شود.

فرشید جهانبین از چهره‌های پیشکسوت فوتبال استان و عضو هیئت مدیره و مربی تیم فوتبال آبیدر نیز در این نشست، گفت: هشت سال است که هیئت فوتبال استان کردستان هیچگونه حمایتی از باشگاه آبیدر سنندج انجام نداده است.

وی گفت: متأسفانه بود و نبود هیئت فوتبال هیچ یک از مشکلات فعلی این رشته پرطرفدار ورزشی در استان کردستان را دوا نمی‌کند.

عضو هیئت مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی آبیدر افزود: هیئت فوتبال استان کردستان نه تنها هیچ‌گونه حمایتی از ما نداشته است که حتی ۵ میلیون تومان کمک مالی یکی از نمایندگان مردم استان در مجلس را نیز بلوکه کرده و به باشگاه پرداخت نمی‌کند.

مهدی حسام شریعتی از پیشکسوتان فوتبال کردستان و کاندیدای انصرافی انتخابات هیئت فوتبال این استان نیز در سخنانی، اظهار داشت: برگزاری انتخابات هیئت فوتبال در استان کردستان به هیچ عنوان در چهارچوب قوانین و مقررات نیست.

وی اظهار داشت: وقتی که انتخابات به صورت سالم برگزار نمی‌شود بنابراین رقابت در آن اشتباه است و متاسفانه دخالت‌های بیرونی برای انتخاب یک فرد خاص باعث شد تا من از این ادامه این رقابت کناره گیری کنم.

وی با بیان اینکه همه باید در راستای توسعه و رشد فوتبال در استان کردستان تلاش کنیم،  یادآور شد: متاسفانه در شرایط فعلی عده‌ای به دنبال مهندسی وضعیت و جایگاه فوتبال در کردستان هستند و این روند هیچ عنوان مورد پذیرش و رضایت پیشکسوتان فوتبال کردستان نیست.

عابد خورشیدی، صدیق هنرآوازی، سیروس علیمحمدی، فرهاد شریف پور از دیگر پیشکسوتان فوتبال استان کردستان بودند که در این نشست به بیان دغدغه های کاری خود و روند توسعه فوتبال کردستان پرداختند.

کد خبر 4798754

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =