وزارت اطلاعات از محمود صادقی شکایت کرده است

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از شکایت وزارت اطلاعات از محمود صادقی و شکایت وزیر نفت از نماینده مردم اراک خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد جمالی سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان  در حاشیه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، به جزئیات جلسه امروز این هیئت پرداخت و  گفت:  امروز شکایت آقای کریمی قدوسی نماینده مشهد از جلیل رحیمی جهان‌آبادی نماینده تربت جام به دلیل نطقش بررسی شد. رحیمی در نطق خود اشاره به موضوع تابعیت کریمی قدوسی داشت. قرار شد از آقای رحیمی برای حضور در هیأت جهت رسیدگی به این موضوع دعوت شود.

وی اظهار داشت: تعدادی از دانشجویان از علی  مطهری به دلیل اظهاراتش در یکی از دانشگاه‌ها در ۱۳ آبان شکایت کرده بودند. اظهاراتی که باعث بحث و مجادله شد. قرار شد او در این رابطه به هیأت آمده و توضیح دهد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان همچنین با بیان اینکه دانشگاه آزاد شکایتی از بهروز بنیادی‌نماینده کاشمر داشت، افزود: این نماینده صحبت‌هایی درباره رانت برخی از هیئت های علمی برای تحصیل فرزندانشان بیان کرده بود. هیئت این صحبت‌ها را خلاف وظیفه نمایندگی تشخیص نداد؛ لذا پرونده مختومه شد.

جمالی با بیان اینکه وزارت ارتباطات از زرآبادی نماینده قزوین شکایتی مبنی بر افترا و تشویش اذهان عمومی به هیئت داده است که قرار شد از او برای ارائه توضیحاتی دعوت شود، گفت: همچنین نیروی انتظامی شکایتی از ذوالقدر نماینده میناب درباره سخنرانی وی در مراسم عروسی در روستای کرگان از روستاهای میناب مطرح کرد.

وی افزود: ظاهرا ذوالقدر در صحبت‌های خود موضوعاتی درباره بحث مبارزه با قاچاقچیان مطرح کرده که ناجا آن را توهین و افترا به خود می‌داند. قرار شد در این باره آقای ذوالقدر در این باره در هیأت نظارت توضیح دهد.

سخنگوی هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان با اشاره به شکایت برخی از ائمه جمعه شهرهای لارستان از جعفرپور گفت: بررسی‌های هیئت این بود که صحبت‌های او خلاف وظایف نمایندگی نبوده به همین جهت پرونده بسته شد.

جمالی اظهار داشت: وزارت اطلاعات از محمود صادقی شکایتی را مطرح کرد، مبنی بر اینکه علیرغم توضیحات وزیر اطلاعات درباره پرونده ترور دانشمندان هسته‌ای او جلساتی با مظنونان قبلی این پرونده داشته و به آن‌ها قول‌های خلاف واقع داده است. همچنین برخی از مطالب طبقه‌بندی شده درباره ترور دانشمندان هسته‌ای را بیان کرده است.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی از خدری نماینده بوشهر شکایتی را مطرح کرده بود که هیئت بعد از بررسی‌های میدانی اظهارات این نماینده را خلاف وظیفه نمایندگی تشخیص نداد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه زنگنه هم شکایتی از آقای کریمی نماینده اراک داشت، افزود: هیئت نظارت بنده را مأمور صحبت با آقای زنگنه کرد. صحبتی داشتم که گزارش آن را به هیئت ارائه دادم. قرار شد هیئت مجددا برای تصمیم‌گیری نهایی جلسه‌ای داشته باشد.

جمالی در پایان با بیان اینکه هیئت رئیسه مجلس از هیئت نظارت درخواست بررسی نطق گل‌مرادی و جاسمی را داشت که نطق آن‌ها همراه با ایجاد تشنج در مجلس بود،گفت: قرار شد از آن‌ها هم برای حضور در هیئت نظارت جهت توضیحات دعوت به عمل آید.

کد خبر 4799083

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =