کتاب‌خوانی در بین سوادآموزان استان بوشهر گسترش می‌یابد

بوشهر - سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: کتاب‌خوانی در بین سوادآموزان استان بوشهر گسترش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس امید صبح دوشنبه در نشست با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر اظهار داشت: آموزش و پرورش استان بوشهر توجه ویژه ای به حوزه سوادآموزی در بعد نیروهای آموزشی دارد و در همین راستا بیشتر نیروهای جذب شده در استخدام حق التدریسی از آموزش دهندگان حوزه سوادآموزی بوده اند.

وی با بیان اینکه آموزش دیدگان دیروز سوادآموزی، امروز به عنوان آموزش دهنده نقش آفرینی می کنند تصریح کرد: سوادآموزی به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در آموزش و پرورش در حال خدمت رسانی به جامعه هدف مدنظر است.

سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر نحوه اطلاع رسانی در راستای جذب سوادآموز را نامطلوب تلقی کرد و گفت: اطلاع رسانی در برنامه های حوزه سوادآموزی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و برای نیل به این هدف نیازمند همراهی همه عموم به خصوص رسانه ها هستیم.

امید از برگزاری نشست های کتاب خوانی برای سواد آموزان خبر داد و افزود: هر یک از سوادآموزان هر چهار ماه به طور متوسط ۱۲ جلد کتاب در بخش تحکیم و تثبیت سواد مطالعه می کنند.

وی با بیان اینکه ۲۰۰ عنوان کتاب در بحث زندگی و خانواده در بین سوادآموزان توزیع می شود یادآور شد: با توجه به این تعداد کتاب، حدود ۳ هزار نفر افراد واجد شرایط در سال تحت پوشش کتاب خوانی در سوادآموزی قرار می گیرند.

سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر ادامه داد: آموزش سواد، مهارت های زندگی و شغلی ویژه زندانیان از برنامه های موثری است که در حوزه سوادآموزی استان اجرا می شود.

امید خواستار همکاری اداره کل کتابخانه های عمومی استان برای استفاده مفید سوادآموزان از فضای کتابخانه ها و کتاب های آن شد و خاطرنشان کرد: برای رسیدن به وضعیت مطلوب در حوزه سوادآموزی همراهی همه دستگاه های اجرایی الزامی است.

در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی استان بوشهر و معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر منعقد شد.

کد خبر 4799156

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =