تیم فوتبال امید برای المپیکی شدن سه مانع دارد/ فدراسیون ورود کند

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه تیم فوتبال در راه کسب سهمیه المپیک با سه مانع جدی روبرو است، از فدراسیون خواست که برای رسیدگی به آنها ورود لازم را داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری در حاشیه دومین گردهمایی اعضای کمیسیون های کمیته ملی المپیک که امروز در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد، گفت: کمیسیون ها به منزله اتاق های فکر برای ورزش ایران هستند. ۱۷۰ نفر از اعضای دانشگاهی، پیشکسوتان، مدیران و نخبگان در قالب ۱۷ کمیسیون کنار ما هستند تا با مطرح کردن بحث های اساسی در حوزه ورزش کمک حال کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای عبور از چالش ها باشند.

وی به برخی نتایج به دست آمده از فعالیت کمیسیون ها و مصوبات آنها اشاره کرد و افزود: اینکه تمام فدراسیون باید مشاوره روانشناسی داشته باشند نتیجه یکی از مصوبات کمیسیون روانشناسی ما است. در همین زمینه در حال برگزاری یک دوره ویژه برای این مشاوران هستیم که هزینه آن را هم فعلا خودمان برگزار می کنیم. در واقع در کنار هر تیم و ورزشکاری برای حضور در رویدادهای آسیایی و جهانی باید یک روانشناس حضور داشته باشد.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: همچنین چگونگی کسب کرسی بین المللی یکی از اهداف ما از پیگیری فعالیت ها در کمیسیون روابط بین الملل است که به شدت پیگیر آن هستیم.

صالحی امیری همچنین در رابطه با روند کسب سهمیه برای المپیک توکیو خاطرنشان کرد: در سه سطح فعالیت می کنیم. سطح اول آمادگی فدراسیون ها است. تقریبا ورزشکاران و تیم های تمام فدراسیون ها در اردو هستند. وظیفه ما و وزارت ورزش هم حمایتی است که به آن توجه داریم. سطح دوم فعالیتمان در رابطه با تشکیل ستاد عملیاتی به ریاست سرپرست کاروان است. این ستاد هر روز با فدراسیون ها نشست دارند. سطح سوم ستاد عالی است که به صورت هفتگی و با مدیریت وزیر ورزش تمام کارها در آن پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: تا به امروز ۲۹ سهمیه المپیک به دست آورده ایم. منتظر سهمیه های جدید هم هستیم. پیش بینی می کنیم تعداد سهمیه ها ما از دوره های قبلی بازی های المپیک بیشتر خواهد شد. اما آنچه اهمیت دارد این است که با توجه با شناخت دقیق از رقبا و ایجاد  زمینه لازم برای آماده تر شدن ورزشکاران مان، شرایط کاروان را به سمت بهبودی بیشتر سوق دهیم. از شما رسانه ها هم می خواهم که مطالبات مردم را افزایش ندهید.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین به وضعیت خاص برخی رشته ها برای حضور در المپیک اشاره کرد و گفت: باید با واقعیت ها روبرو شد. همه شرایط خاص وزنه برداری و ورزشکاری مانند سهراب مرادی را می دانیم. در برخی رشته ها با کاهش سهمیه مواجه شده ایم. در چنین شرایطی باید خود را با واقعیت ها انطباق بدهیم اما نباید در مطالبات بدمیم.

صالحی امیری همچنین در رابطه با تیم فوتبال امید و شرایط این تیم توضیحاتی داد. وی در این بخش از صحبت های خود یادآور شد: کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش حمایت حداکثری را از تیم فوتبال امید داشته است اما چند مانع وجود دارد که باید برطرف شوند.  اولین مانع رقبای جدی هستند. ازبکستان، چین و کره جنوبی که هر یک از قدرت های فوتبال به حساب می آیند تیم هایی هستند که تیم امید ایران در مسیر کسب سهمیه و مرحله اول مسابقات انتخابی با آنها روبرو خواهد شد. عبور از این مرحله بسیار سخت است.

به گفته وی مانع دوم که پیش روی تیم فوتبال امید قرار دارد در رابطه با باشگاه ها است. صالحی امیری در این زمینه خاطرنشان کرد: باگشاه ها بنا به دلایلی برای در اختیار گذاشتن بازیکنان‌شان مشکل دارند. این وظیفه فدراسیون است که این مسئله را حل و فصل کند. در صورتی که بازیکنان به اردو ملحق نشوند، تیم با مشکل مواجه خواهد شد. تا الان مشکل حل نشده است.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به سومین مانع برای تیم فوتبال امید گفت: مانع سوم هم اینکه تیم نیازمند اردوی کامل و جدی است. تا حالا اردویی با حضور کامل اعضا برگزار نشده است و همین می تواند مشکل ساز باشد.

وی همچنین به دیدار روز گذشته از تمرینات تیم امید اشاره و تصریح کرد: از نزدیک در جریان وضعیت تیم فوتبال امید و درخواست و نیازهای اعضای آن قرار گرفتیم. من، وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال امیدواریم که تیم بتواند از این موانع عبور کرده و صاحب سهمیه شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدرضا صالحی امیری همچنین درمورد بودجه پیشنهادی دولت برای سال ۹۹ کمیته ملی المپیک گفت: رقم اعلام شده در حد پیشنهاد است. این موضوع باید در مجلس باید بررسی شود و در نهایت آنچه از صحن خارج شده و به تصویب شورای نگهبان می رسد، بودجه مصوب کمیته ملی المپیک به حساب می آید. هر دوره ای که المپیک داریم دولت کمک ویژه ای می کند. در این دوره کمک ویژه دیده شده اما باید مسیر تصویب را طی کنیم. هر میزان که دولت کمک کند به همان اندازه به فدراسیون ها کمک خواهیم کرد.

رئیس کمیته ملی المپیک همچنین در رابطه با محمد بنا و صحبت های اخیر او گفت: بنا قهرمان ملی است. سوالات پیرامون او را از خودش بپرسید. فقط اینکه من اخیرا با علیرضا دبیر، محمد بنا و غلامرصا محمدی جلسه ای داشتم. در مورد برنامه های کشتی، روند آماده سازی ملی پوشان و برنامه هایی که باید در تهران و کیش اجرا شود به جمع بندی رسیدیم. در فدراسیون کشتی شخص دبیر با تمام توان و ظرفیت در کنار مربیانی با انگیزه حداکثری در حال آمده سازی هستند. کشتی از امیدهای ورزش ایران در المپیک است.

کد خبر 4800255

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =