اصفهان پیشتاز ۶ جامعه حرفه ای گردشگری در کشور

اصفهان-کارشناس ارشد گردشگری گفت: اصفهان در تشکیل جوامع حرفه ای گردشگری در کشور پیشتاز است و این اقدام یکی از گام های مهم در توسعه گردشگری به شمار می رود.

کامران هارونی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه تأسیسات گردشگری اعم از هتل‌ها، مهمانپذیرها، اقامت گاه‌ها زیرمجموعه اتاق اصناف و سازمان صمت بود و اکنون در راستای حمایت از صنعت گردشگری به صورت جوامع حرفه‌ای زیرنظر مستقیم اداره کل میراث فرهنگی درآمده اند، اظهار داشت: تشکیل جوامع حرفه‌ای تأسیسات گردشگری با تسهیل گری وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان‌ها محقق شده است.

وی با بیان اینکه استان اصفهان توانسته است ۶ مصداق از مصادیق شانزده گانه گردشگری را محقق کند تصریح کرد: جامعه های حرفه‌ای گردشگری شامل هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذیرها، سفره خانه‌های سنتی، مجتمع‌های خدماتی رفاهی و رستوران‌های بین راهی، اقامت گاه‌های بوم گردی، مناطق نمونه گردشگری و مراکز رفاهی و سرگرمی هستند که استان اصفهان به عنوان نخستین استان در کشور توانسته به این مهم دست یابد.

این کارشناس ارشد گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اشاره به اینکه شش جامعه حرفه‌ای شامل ۸۰۰ زیرمجموعه هستند بیان داشت: استان اصفهان با ۴۵۰ واحد بوم گردی، ۵۰ واحد مهمانپذیر، ۲۰ واحد سفره خانه‌های سنتی، ۲۰ مجتمع خدماتی رفاهی، ۷۰ رستوران، ۲۰ منطقه نمونه گردشگری و مراکز رفاهی و سرگرمی، ۱۵۰ هتل با انتخابات سالم و تحت نظارت اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان اصفهان به ایجاد جامعه های حرفه‌ای در زمینه گردشگری دست یافته است.

وی افزود: استان اصفهان در تشکیل جامعه های حرفه‌ای تأسیسات گردشگری و در راستای توسعه صنعت گردشگری و تفویض اختیار امور تصدی گری اداره کل میراث فرهنگی به شهرستانها در جهت پایبندی به اصل ۴۴ قانون اساسی و تقویت بخش خصوصی اقدام کرده است.

هارونی با بیان اینکه آژانس‌های مسافرتی تنها مجوز بند ب خود را از اداره کل میراث فرهنگی می‌گیرند و بند پ خود را از سازمان حج و زیارت دریافت می‌کنند و بند الف را هم از هواپیمایی می‌گیرند اضافه کرد: برای اینکه آژانس‌های مسافرتی به جامعه حرفه‌ای تبدیل شوند لازم است این سه سازمان به تعامل برسند و اداره کل میراث فرهنگی نمی‌تواند به تنهایی زمینه جامعه حرفه‌ای را برای آژانس‌های مسافرتی فراهم کند.

کد خبر 4800304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 14 =