یک درصد بودجه دستگاه های اجرائی به امر پژوهش اختصاص دارد

کاشان - معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: یک درصد بودجه دستگاه های اجرائی به امر پژوهش اختصاص دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، لعیا جنیدی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران کاشانی با بیان اینکه دانشگاه کاشان در میان دانشگاه های ایران در نظام های رتبه بندی دانشگاهی جهان جایگاه خوبی کسب کرده است، اظهار داشت: این دانشگاه در حوزه های پژوهشی و آموزشی جز دانشگاه های پیشرو ایران است.

وی با اشاره به اینکه دولت به طور جدی مباحث تحقیقاتی و پژوهشی را دنبال می کند، ابراز داشت: یک درصد از بودجه دستگاه های دولتی و اجرائی به امر پژوهش و فعالیت های تحقیقاتی اختصاص یافته است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه جایگاه پژوهشگران ایران در حوزه کمی و کیفی در دنیا ممتاز است، تصریح کرد: دستگاه ها و نهادهای مربوطه باید مباحث تحقیقاتی و پژوهشی را به سمت و سوی پژوهش های کاربردی سمت و سو دهند.

وی ارتباط دانشگاه و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی را با صنعت و حوزه های علم و فناوری ضروری دانست و خاطرنشان کرد:این امر کمک بزرگی به کاربردی کردن پژوهش های انجام شده در این واحدها می کند.

جنیدی از تشکیل یک شورا برای جهت دار کردن بودجه دستگاه های اجرائی به امر پژوهش خبر داد و بیان داشت: این شورا بودجه پژوهشی دستگاه ها را در مسیر انجام طرح های ملی و یا طرح های کاربردی هدایت می کند.

وی رشد فزاینده تشکیل شرکت های دانش بنیان و همچنین پارک های علمی و فناوری را نتیجه کاربردی کردن پژوهش ها دانست و افزود: یکی دیگر از مولفه های کاربردی کردن پزوهش ها بحث تجاری سازی آنان است که در طی چند سال اخیر این امر به خوبی محقق شده است.

کد خبر 4800360

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =