دستگاه قضا با رعایت اصل بی‌طرفی مانع تخلف در انتخابات می‌شود

الشتر- رئیس‌کل دادگستری لرستان گفت: دستگاه قضا با رسیدگی به موقع، قاطع و اثربخش به جرائم احتمالی انتخاباتی از تخلفات در انتخابات پیش رو جلوگیری می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد رزم امروز سه شنبه در بازدید از از حوزه قضایی شهرستان الشتر ضمن دیدار با کارکنان قضایی و اداری و نیز بررسی وضعیت رسیدگی های قضایی، منابع انسانی، امکانات و فضای اداری این حوزه، گفت: هدف از این بازدید دیدار چهره به چهره با همکاران زحمتکش دادگستری شهرستان سلسله است.

وی با اشاره به برنامه‌های تحولی ریاست قوه قضاییه و تاکید بر پیگیری و اجرای آنها، اظهار داشت: تکریم ارباب رجوع از جمله تاکیدات ریاست قوه قضاییه بوده که باید مورد توجه و اهتمام جدی تمامی کارکنان دستگاه قضایی استان قرار گیرد.

رئیس شورای عالی قضایی استان لرستان ضمن اشاره به اینکه عملکرد و رفتار مثبت کارکنان دستگاه قضایی سبب جلب اعتماد مردم نسبت به این دستگاه و نیز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می شود و نیز توصیه کارکنان به اخلاق در عمل به قصد قربت الهی، افزود: قضات باید در همه حال قضاوت بی طرفانه و عادلانه ای با رویکرد اصلاح گری داشته باشند و دادگستری شهرستان نیز باید از ظرفیت صلح و سازش، ریش‌سفیدان و بزرگان محلی در جهت سازش در پرونده های قضایی استفاده کند.

رزم به انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی استان باید همچون گذشته اصل بی طرفی خود را حفظ کند و با اتخاذ سیاست های پیشگیرانه و تشکیل منظم و مستمر جلسات پیشگیری و رسیدگی به موقع، قاطع و اثربخش به جرائم احتمالی انتخاباتی از تخلفات در انتخابات پیش رو جلوگیری کند.

وی دضمن اشاره به اینکه عملکرد حوزه قضایی الشتر در رسیدگی های قضایی، کاهش زمان رسیدگی و بحث ابلاغ الکترونیکی از وضعیت خوبی برخوردار است، گفت: تسریع در اجرای پرونده های اجرای احکام دارای اهمیت بوده و مورد تاکید است.

رئیس کل دادگستری لرستان افزود: قضات باید از تاسیسات نوین حقوقی استفاده کرده و در تعیین مجازات محکومین از مجازات جایگزین حبس در راستای کاهش جمعیت کیفری استفاده کنند.

کد خبر 4800892

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 3 =