کمک خیران به جامعه ایران به یکهزار میلیارد تومان افزایش یافته است

تهران- وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه قبلا کمک خیران به جامعه ایران شامل ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است گفت: هم اکنون این کمک ها به یکهزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد شریعتمداری پیش از ظهر جمعه در آئین افتتاح بزرگترین و مجهزترین شیرخوارگاه کشور و خاورمیانه طی سخنانی با اشاره به اینکه قبلاً کمک خیران به جامعه ایران شامل ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است گفت: هم اکنون این کمک‌ها به یکهزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

شریعتمداری در ادامه با تقدیر از خدمات خیرین در بخش اجتماعی گفت: این کار باشکوه برکات بسیاری دارد ضمن اینکه در همین مراسم یک خیر پذیرفت که یک شیرخوارگاه دیگر در کشور بسازد و باید این روز را ثبت کرد تا کار خیر ادامه یابد.

وی ادامه با تقدیر از اقدام محسنی بندپی جهت غربالگری ژنتیکی برای جلوگیری از تولید چرخه معلولیت در کشور تاکید کرد: موتور تولید معلول را نیز با حل مشکل آلاینده‌ها، کاهش آمار تصادفات، حذف نقاط پرخطر جاده‌ای، افزایش ایمنی کارگاه‌ها، عملیات غربالگری ژنتیکی و غیره که از اقداماتی است که از تولید معلولیت جلوگیری می‌کند را از کار بیندازیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه کارهای خیر ریشه در دین دارد و همه ادیان از آن استقبال می‌کنند اما باید گفت راهکار جلب مردم به کارهای خیر توجه به مسیر شفاف است بنابراین باید شفافیت به جامعه برگردانده شود تا مردم بیشتر به ما اعتماد کنند و باید شرایط برای استفاده از خیران خرد و کوچک نیز فراهم شود و در این مسیر شفافیت برای جلب مشارکت آن‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شریعتمداری با تاکید بر اینکه خیران لذت کارهای خیر را می‌دانند و در این زمینه هم کمک‌های زیادی در جامعه انجام داده‌اند بیان داشت: در این راستا دست همه خیران را می‌بوسیم و به آنها افتخار می‌کنیم و باید د ر کار خیر از یکدیگر سبقت بگیریم.

وی با اشاره به اینکه ۲۶ هزار کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست داریم عنوان داشت: کمتر از نیمی از این کودکان در مراکز و ۳۴ شیرخوارگاه نگهداری می‌شوند.

شریعتمداری گفت: قانون حمایت از معلولان تصویب شده و امید است منابع مورد نیاز اجرای این قانون که ۲۰ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، تأمین شود و خیران در این مورد نیز کمک کنند، ۱,۳۵۰ میلیارد تومان برای اجرای این قانون در بودجه پیش بینی شده و توان دولت با توجه به شرایط موجود برای این امر محدود است و موتور تولید معلول را نیز با حل مشکل آلاینده‌ها، کاهش آمار تصادفات، حذف نقاط پرخطر جاده‌ای، افزایش ایمنی کارگاه‌ها، عملیات غربالگری ژنتیکی که از اقداماتی است که از تولید معلولیت جلوگیری می‌کند را از کار بیندازیم.


 

کد خبر 4802809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =