سرمایه‌های راکد رفسنجان به کار گرفته شود

رفسنجان - امام جمعه رفسنجان با اشاره به لزوم ایجاد شغل برای افراد جوان و مستعد گفت: یکی از راه کارهای اشتغال مولد و مفید تشکیل تعاونی‌ها و استفاده از سرمایه‌های راکد است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اصغر عسکری ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه شهر رفسنجان با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و رعایت حدود الهی اظهار داشت :۲۷ آذر سالروز شهادت آیت الله مفتح به دست گروهک منافقین در سال ۵۸ را تسلیت می گویم.

وی به درجه دکترا در علوم دانشگاهی و هم به درجه اجتهاد در علوم حوزوی نائل آمده بود که ۱۰ ماه بعد از پیروزی انقلاب به دست گروهک منافقین فرقان شهید شد این عالم ربانی و دانش آموخته حوزه و دانشگاه از شاگردان علامه طباطبایی بود.

وی افزود: ملاصدرا کتاب مفصلی به نام «حکمت متعالیه» دارد که مجموعه‌ای از فلسفه و عرفان است یکی از کسانی که به کتاب ملاصدرا حاشیه زد مفتح بود وی کتاب روش اندیشه در علم منطق را نوشت که هم در حوزه و هم در دانشگاه تدریس می‌شود و کتاب مجموعه مرحوم طبرسی را نیز ترجمه کرد اما دشمن نتوانست این فرد فرهیخته و دانشمند را تحمل کند و به شهادت رساند و به همین مناسبت روز شهادت مفتح به نام روز وحدت حوزه و دانشگاه نامیده شد.

وی ادامه داد: وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در هدف؛ یعنی فضای حوزه و اندیشمندان دانشگاهی در جهت ایجاد جامعه اسلامی و پیشرفته و مستقل و جامعه امامی که بتواند دنیا را راهبری کند دست به دست هم دهند یک جلوه جمیل از جامعه اسلامی به دنیا عرضه کنند و در راستای ارزش‌های اسلامی جلو بروند.

امام جمعه رفسنجان تصریح کرد: یکی از مشکلات جدی در سطح کشور و رفسنجان بیکاری و کمبود زمینه اشتغال برای جوانان است، عدم اشتغال موجب مفسده است اما شغل مفید موجب دلگرمی به زندگی، تشکیل خانواده و موجب ازدواج می‌شود و زندگی آرام و مستقل و برکات فراوانی دارد.

عسکری اظهار کرد: اگر رونق تولید بخواهد شکل گیرد باید در راستای ایجاد شغل برای افراد جوان و مستعد گام برداشت، وضعیت رفسنجان از نظر کشاورزی اشباع شده است لذا در کنار حفظ کشاورزی یکی از راه کارهای اشتغال مولد و مفید تشکیل یک سری تعاونی‌ها است؛ در کشور کمترین آمار بیکاری را استان یزد دارد، از نظر کم آبی هم رنج می‌برد اما تعاونی‌ها را شکل دادند ما در رفسنجان هم سرمایه‌های راکد را به کار گیریم و کارگروه‌ها شکل و نیازمندی‌ها سنجش و در راستای اشتغال مولد و کار دانش بنیان را پیگیری کنند.

امام جمعه رفسنجان در ادامه با اشاره به آئین سنتی شب یلدا، تصریح کرد: در آموزه‌های دینی چیزی به عنوان شب یلدا نداریم و از شب یلدا هم نهی نشده مراسم آئینی است. دید و بازدید بزرگترها در این شب کار بسیار خوبی است و از این فرصت استفاده کنید در این رفت و آمدها مرتکب فعل حرام نشوید، خوش بگذرانید و خط قرمزها را رعایت کنید اسراف و تبذیر در کار نباشد و غیبت و تهمت نزنید و حرمت‌های الهی حفظ شود که صله رحم در این مناسبت انجام شود.

لزوم حضور حداکثری در انتخابات مجلس شورای اسلامی

عسکری در مورد انتخابات مجلس پیش رو یادآور شد: مراحل اولیه با موفقیت جلو رفته اما یک وظیفه مشترک بین مردم، مبلغان و کاندیداها است آن هم حفظ حرمت افراد است؛ ما حق نداریم حرمت افراد را در رقابت‌های انتخاباتی هتک کنیم و افشاگری ممنوع باشد. آبروی مسلمان و حرمت مسلمان نباید از بین برود پیامبر (ص) سوگند یاد کرد که حرمت مؤمن از حرمت کعبه بالاتر است؛ همه در جهت دعوت همه به شرکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنیم؛ هر چه آرای مردم برای کاندیدی بیشتر باشد قدرت وی در تصمیم گیری در مجلس شورای اسلامی بیشتر است هرچه مردم در انتخابات بیشتر شرکت کنند می‌تواند به جایگاه نظام و جایگاه سیاسی کشور مؤثر باشد.

امام جمعه رفسنجان در ادامه گفت: در هفته‌ای که گذشت شاهد نزول رحمت الهی بودیم، اگرچه شهردار و عوامل این نهاد منشأ خدمات خوب و ارزشمند بودند و میزان رضایت مندی از عملکرد شهردار و عوامل شهرداری بالا بوده است؛ از طرفی این باران مانند شاغول و تراز می‌ماند عیوبی که از چشم در می‌رود باران اینها را به انسان بازگو می‌کند لذا در برخی جاها آب گرفتگی بود که امید این شهرداری این عیوب را برطرف کند تا برای مردم مشکلی ایجاد نشود.

عسکری اضافه کرد: برخی خیابان‌ها شیب بندی درست ندارند که از شهرداری می‌خواهیم این عیب‌ها برطرف شود؛ اینجا حدود ۳۰ میلیمتر باران آمد در خوزستان ۴ برابر آمد و آب به خانه‌ها ورود کرد امید است که عیب‌ها برطرف شود تا مردم با مشکل مواجه نشوند.

کد خبر 4802852

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =