خدمات نظام در سیستان و بلوچستان باید به مردم اطلاع‌رسانی شود

زاهدان - رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: مسئولان باید از طریق رسانه خدمات فراوان انجام شده در سیستان و بلوچستان را به مردم این استان بازتاب دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، احمد علی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان خواستار شتاب در اجرای پروژه‌های زیربنائی در دست اجرا شد.

احمدعلی موهبتی با اشاره به دیدگاه مقام معظم رهبری که سیستان و بلوچستان را گنج پنهان خواند گفت: باید از این فرصت و نگاه، حداکثر بهره را در جهت توسعه استان ببریم.

وی با اشاره به طرح‌های بزرگ زیرساختی در دست اجرا و سرمایه‌گذاری‌های مختلف در استان، گفت: با رویکرد و توجه ویژه دولت به استان، امیدوارم به زودی شاهد هم سطح شدن شاخص‌های برخورداری استان با میانگین کشوری باشیم.

موهبتی با بیان زمینه‌های سرمایه‌گذاری توسعه‌ای استان از جمله سدها، صنایع فولاد، معادن، شبکه‌های آب، کشت‌های نوین و غیره خواستار حضور و سرمایه‌گذاری بیشتر بنیاد مستضعفان در استان شد.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اقبال مردمی و حضور سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین در امر مدرسه‌سازی و خدمات سلامت و درمان و غیره در استان گفت: به‌منظور نهادینه کردن و ساماندهی این فعالیت، تشکل همدلان آینده‌نگر سیستان و بلوچستان از مجموع این سمن‌ها تشکیل و اکنون ظرفیت بسیار خوب و مؤثری در جهت خدمات‌رسانی به مردم و کمک به دولت ایجاد شده است.

موهبتی در پایان دیدار از رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای سفر به استان دعوت کرد.

فتاح نیز در این دیدار با بیان اینکه استان همواره مورد توجه مسئولان و دولت‌ها بوده گفت: رهبر معظم انقلاب همواره عنایت ویژه به استان داشته و دارند.

رئیس بنیاد با بیان توجه رئیس جمهور و دولت‌ها به استان سیستان و بلوچستان، پیشرفت و تغییرات در وضعیت استان را حاصل همین توجهات دانست.

فتاح با بیان اینکه استان سیستان و بلوچستان از اولویت‌های استان سیستان و بلوچستان است، گفت: نیروگاه چابهار را توسعه و به سیکل ترکیبی تبدیل کردیم. سرمایه‌گذاری بزرگی است که بنیاد در استان در دست اقدام دارد و با اتصال خط گاز تا پایان سال آینده، امیدواریم مصرف سوخت مایع را حذف و سیکل ترکیبی را بهره‌برداری کنیم.

فتاح با آمادگی بنیاد برای توسعه سرمایه‌گذاری در استان، گفت: به‌زودی هیئت کارشناسی به مسئولیت منصوری، معاون بنیاد برای کارشناسی موضوع به استان سفر خواهد کرد.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به حوادث اخیر به‌دنبال اصلاح نرخ بنزین، گفت: باید از مردم سیستان و بلوچستان تشکر شود که با نظام همراهی کردند و مشکلی در استان نداشتیم.

فتاح با اشاره به سخنان استاندار در زمینه خدمات دولت به استان و اعتبارات اختصاص یافته به پروژه‌های راه آهن و بنادر و گازرسانی و غیره گفت: باید خدمات و عنایات نظام به استان، بیان و اطلاع‌رسانی شود.

رئیس بنیاد با تاکید بر اینکه حضور مسئولان بین مردم استان مهم است و باید به مسائل استان رسیدگی شود، از سفر قریب‌الوقوع خود به استان با هدف هم‌اندیشی با مسئوولان و بررسی توسعه خدمات بنیاد در استان خبر داد.

فتاح با اشاره به اینکه خدمات فراوان انجام شده و در دست اقدام در استان، خطاب به استاندار گفت: جنابعالی در گفت‌وگو با رسانه‌ها خدمات و عنایات نظام به مردم استان را بازتاب دهید و باید مردم از توجه و خدمات نظام مطلع شوند.

وی با ارزشمند خواندن تشکیل سازمان مردم نهاد همدلان آینده‌نگر سیستان و بلوچستان و فعالیت‌های خیریه و مردمی بر رفع نابرخورداری‌های استان، گفت منصوری معاون بنیاد به عنوان نماینده بنیاد مستضعفان در این تشکل حضور خواهد یافت.

کد خبر 4802864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 3 =