معافیت‌های مالیاتی را اخیرا نه فقط کم نکردند بلکه زیاد کردند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در جریان بررسی لوایح جامع مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی نه تنها هیچ معافیتی حذف نشد، بلکه دو سه مورد معافیت جدید هم اضافه شد.

علی اکبر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره لزوم کاهش میزان معافیت‌های مالیاتی در کشور، اظهار داشت: میزان معافیت‌های مالیاتی در کشور بسیار زیاد است؛ با توجه به کمبود منابع مالی، میزان معافیت‌ها را باید کاهش داد چراکه در صورت تحقق این هدف، منابع مالی جدیدی برای اداره کشور خواهیم داشت.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: افزایش درآمدهای مالیاتی علاوه بر جبران کسری بودجه، شفافیت اطلاعاتی در حوزه‌های مختلف را به دنبال دارد.

کریمی با بیان اینکه علی‌رغم تلاش‌های فراوان نتوانستیم میزان معافیت‌های مالیاتی را کاهش دهیم، گفت: در لایحه جامع مالیاتی و لایحه مالیات بر ارزش افزوده تلاش زیادی کردیم تا میزان معافیت‌ها را کاهش دهیم، ولی متأسفانه در جریان بررسی لوایح مذکور در کمیسیون اقتصادی نه تنها هیچ معافیتی حذف نشد، بلکه دو سه مورد معافیت جدید هم اضافه شد.

وی افزود: به اعتقاد بنده آن دسته از معافیت‌ها که دارای اولویت نیستند باید حذف می‌شدند که متأسفانه علی‌رغم تلاش‌های فراوان نتوانستیم اعضای دیگر را به این کار مجاب کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص معافیت مناطق آزاد از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، گفت: باتوجه به قالب شدن رویکرد واردات محور بر مناطق آزاد کشور معافیت این مناطق از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هم باید مورد تجدید نظر قرار گیرد.

کد خبر 4803232

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =